Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-05-18 21:06:14

AnkaSkakanka
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 63

fatalne wyniki badania moczu?

dzisiaj odebrałam pierwszy raz w życiu takie wyniki!! jestem nieco zaniepokojona!

cieżar właściwy
jest 1032 (norma do 1030)

białko
jest 25 (norma - ujemny)

ciała ketonowe
5 (norma ujemny)

bilirubina
1 (norma ujemny)

kryształy
51 (norma do 40)

(poza tym obece bakterie, leukocyty, nabłonki płasie i okrągłe - w ilosciach nie przekraczających normy)

!!!!!!!!! dodam, że dzień wcześniej (a dokładnie 13 godzin) wieczorem byłam u internistki z bólem podżebrowym i zasugerowała, że może to nerki i zrobiłam na cito badanie moczu testem paskowym Urinalysis, który poza obecnością erytrocytów (25) nie wykazał żadnych zmian (dziś erytrocyty 0) ??

Offline

 

#2 2011-05-18 21:56:09

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: fatalne wyniki badania moczu?

Jedno a dwojga: albo to nerki albo badanie źle zrobione.
Niestety zauważyłem że badania moczu ogólne robią paskami nawet w pryw. laboratoriach !!!! A to dyskwalifikuje odczyt. Ja sam miałem te paski i wychodziły cuda i bzdury.

Offline

 

#3 2011-05-18 23:25:50

AnkaSkakanka
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 63

Re: fatalne wyniki badania moczu?

no ale czy mogę być chora na nerki nie odczuwając żadnego bólu, dyskomfortu? i sikanie fantastyczne, zero gorączki, żadnych opuchnięć!
jutro będę powtarzać, ale obawiam się, że znowu użyją pasków! potrzebuję wyniku na cito, bo na 19 idę do urologa

Offline

 

#4 2011-05-18 23:34:06

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: fatalne wyniki badania moczu?

Ja słyszałam że nerki są takie właśnie "zdradliwe". Że może się zdarzyć, że są chore mimo że czujemy się świetnie

Offline

 

#5 2011-05-19 00:03:48

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: fatalne wyniki badania moczu?

Anka, a nie miałaś dzien wcześniej jakiegoś wysiłku fizycznego? Albo jakichś zmian w diecie?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2011-05-19 00:26:00

AnkaSkakanka
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 63

Re: fatalne wyniki badania moczu?

dzień wcześniej byłam na "nocy muzeów" i dziko zmarzłam, bo bez swetra, płaszcza ect
rano obudzil mnie ból po lewej stronie, nie mogłam się ruszać
wieczorem poszlam do lek rodzinnego, zbadała mnie, opukala i że nie wie co mi jest, bo na dwoje babka wróżyła (zapalenie nerwu międzyżebrowego contra nerki), zrobiła mi cito-test-paskowy - wyszedł krwinkomocz, pozostałe parametry ok
rano zrobiłam normalne, regularne badanie moczu, no i dziś wynik!
nigdy nie mialam - białka, ketonu, bilirubiny i kryształków!!

a w niedzielę wjeżdżam do Niemiec na tydzień - teraz sie zastanawiam czy powinnam?

Offline

 

#7 2011-05-19 01:05:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: fatalne wyniki badania moczu?

Powtórz to badanie. Z tym białkiem - ponoć może pojawiać się po przemarznięciu:

http://badaniamedyczne.fm.interia.pl/mocz.html

Ketony - wystarczyło, że mało jadłaś albo wręcz przeciwnie - jadłaś coś wysokotłuszczowego.

Albo po prostu badanie źle zrobione.

Tak czy siak - powtórz, proszę.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2011-05-19 18:32:29

AnkaSkakanka
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 63

Re: fatalne wyniki badania moczu?

odebrałam (3 wtym tygodniu) badanie moczu
wszystko w absolutnym porządku, żaden wczorajszy parametr nie został przekroczony
bilirubiny, białka, kryszatałow, ketonów - BRAK

czy to możliwe bym wyzdrowiała w jeden dzien bez leków?
a może wczoraj otrzymałam wyniki innej osoby?

ach! kreatynina w moczu 170, 08 mg/dl to ok?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson