Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-05-18 15:20:52

Vin_tage
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 37

Tomografia

Witam,


zastanawiam się, czy tomografia komputerowa wykazałaby problemy z pęcherzem. Wykazałaby?
I skąd można wziąć skierowanie na tomografię wykonywaną z NFZ?

Offline

 

#2 2011-05-18 17:09:52

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Tomografia

Problemy z pęcherzem może wykazać tomografia albo rezonans miednicy mniejszej, a także odcinka L-S kręgosłupa (krzyżowo-lędźwiowego). Skierowanie musisz mieć od jakiegokolwiek specjalisty, w naszym przypadku najlepiej od urologa. Jakieś 2 lata temu zniesiono przepis, że skierowanie na takie badanie może dawać lekarz 1go kontaktu. Teraz tylko specjalista. I z tego co się orientuję to nie może to być skierowanie z prywatnego gabinetu, bo wtedy się płaci za badanie. Chyba że taki specjalista ma gabinet w prywatnej przychodni, która jednocześnie ma umowę z NFZ ma umowę

Offline

 

#3 2011-05-18 17:21:02

Vin_tage
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 37

Re: Tomografia

A co taka TK może wykazać w sprawie pęcherza?
Warto ją robić, czy lepiej poczekać na cystoskopię?

Offline

 

#4 2011-05-18 20:28:00

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Tomografia

Może wykazać zmiany patologiczne, typu guzy, nacieki itp. - to tomografia miednicy mniejszej. A tomografia czy rezonans L-S może wykazać nieprawidłowości w tym rejonie kręgosłupa, które wpływają na pęcherz, ponieważ w odcinku krzyżowo-lędźwiowym znajdują się "czułe" miejsca nerwów i mięśni odpowiedzialnych za pracę pęcherza. Myślę że warto zrobić przed cystoskopią - cystoskopia to jednak badanie dość inwazyjne.

Offline

 

#5 2011-05-19 00:02:33

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Tomografia

Ale chyba RM lepszy?

Poza tym oba badania wykażą, jak mówił prof. Zdrojowy, tylko duże zmiany. A już stanu zapalnego nerwów w pęcherzu (zakonczen) już nie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2011-05-19 12:28:21

Vin_tage
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 37

Re: Tomografia

Podzwoniłam nieco po laboratoriach i przychodniach.. słabo to wygląda. RM jest drogi, jeśli chce się go wykonać na własną ręką, a jeśli z NFZ to trzeba długo czekać. Nic, trzeba zarobić. Jestem zdeterminowana, żeby wrócić do zdrowia. Ponad 2 lata trwa moja gehenna.
Tomografia komputerowa faktycznie w moim przypadku mogłaby nic nie wykazać, albowiem miałam robioną laparoskopię.
Chciałabym wykonać RM odcinka L-S, jak Redakcja napisała. To mogłoby coś wnieść. Dzisiaj dzwoniłam do szpitala i cystoskopię mam dopiero 5 lipca neutral

Mam pytanie.. nie lubiÄ™ gdybania, ale na razie to mi pozostaÅ‚o.. gdybym  faktycznie problem z moim pÄ™cherzem byÅ‚ powiÄ…zany z krÄ™gosÅ‚upem, czy to siÄ™ jakoÅ› leczy? Czy trzeba ćwiczyć? Zastanawiam siÄ™, czy nie zacząć już teraz.

Offline

 

#7 2011-05-19 23:14:52

tulipanek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 84

Re: Tomografia

"rezonans L-S może wykazać nieprawidłowości w tym rejonie kręgosłupa, które wpływają na pęcherz,"

czy było to by w opisie zaznaczone? Że to rejon który wpływa na pęcherz?
Bo miałam rezonans robiony i jest tam trochę w opisie, ale tylko o dyskach wysuniętych na dwóch poziomach.

Offline

 

#8 2011-05-20 00:18:32

Vin_tage
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 37

Re: Tomografia

Czy od problemów z odcinkiem lędźwiowym może boleć pęcherz?

Lekarze pytali się mnie, czy miałam kiedyś problemy z kręgosłupem (stwierdzona kifoza, ale to było bardzo dawno temu i w okresie dojrzewania, gdy ciało się kształtuje, więc takie problemy występują) lub miałam wypadek, który mógłby wpłynąć na moje funkcjonowanie. Nic bynajmniej mnie nie spotkało takiego, jak i ze strony kręgosłupa nie odczuwam dyskomfortu. Chciałam skierowanie na rentgen kręgosłupa, jednak lekarz odmówił, tłumacząc się tym, że jestem młoda i nie pozostanie to obojętne dla mojego organizmu. Szczerze przyznam, że tak żenującej wymówki dawno nie słyszałam.

Offline

 

#9 2011-05-20 10:54:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Tomografia

Wymówka, zaiste, żenująca, chociaż akurat rtg faktycznie nic Ci nie da. Jeśli chcesz sprawdzać przyczyny neurogenne, w tym prymarnym znaczeniu, zrób RM. Pęcherz może boleć nie od problemów z odcinkiem L-S, tylko od tego, że te problemy mogą prowadzić do ucisków, uszkodzen i innych zmian w obrębie splotów unerwiających pęcherz.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson