Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-04-18 10:59:26

Wisienka19
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-18
Posty: 4

Nie wiem naprawde co mi jest.

Witam mam 19 lat. Moje problemy zaczeÅ‚y sie w Grudniu po Åšwietach.Jestem w 3 klasie technikum. ZaczynaÅ‚o sie od czestych zatruc. MiaÅ‚am prawo jazdy na gÅ‚owie moze dlatego sie czesto stresowaÅ‚am. Potem bolaÅ‚ mnie brzuch z lewej strony wiecie zaparacie biegunki itp. PrzepisaÅ‚a mi lekarka Meteospasmy duspatarim.Ale ja uznaÅ‚am ze jestem w stanie bez tego sie obejść.ZmieniÅ‚am troszke swoja diete o wiele mniej jem.Jak mam naprawde stresa to pobolewa mnie z lewej strony ale jest lepiej i to znacznie. Ale nie tutaj problem. Od jakiegos miesiaca mam Parcie na mocz . ZaczeÅ‚o sie od praktyki nowe miejsce, nowi ludzie. Ledwo szÅ‚am na praktyke juz mi sie chciaÅ‚o sikac.Potem jak sÅ‚yszaÅ‚am ze iles goddzin gdzies bedziemy to znowu.Ledwo wyszÅ‚am z praktyki juz mi sie sikac prawie nie chciaÅ‚o.Miesiac praktyki przeleciaÅ‚ i zaczeÅ‚a sie szkoÅ‚a... Cyzli wiekszy stres we srode chodziÅ‚am co 2H sikac to by byÅ‚o normalnie gdybym normalnie piÅ‚a ale ja nic nie piÅ‚am. A jak jade Tramwajem to mam niekiedy takie parcie a jak dojde do szkoÅ‚y i siade w Å‚awce przechodzi.... W czwartek to juz byÅ‚o gorzej co 1 H do ubikacji i jakiÅ› swiad tam...ale nie żebym robiÅ‚a 2 kroperki ino czuÅ‚am sie choby nie wiem ile piÅ‚a a najgorsze jest to ze wyszÅ‚am i znowu chciaÅ‚o mi sie sikać... W piÄ…tek to tragedia zwolniÅ‚am sie z lekcji 2 ostatnich ... BraÅ‚am w ten dzien urosept to 2 H nonstop ubikacja a 2 h mniejsze parcie i tak w kółko.Wiec poszÅ‚am do lekarza... StwierdziÅ‚Ä… Zapalenie pÄ™cherza... DaÅ‚a mi bactrim ale to chyba mi nie wiele pomaga...chociaz wczoraj co 2 a nawet 3  h sikaÅ‚am rekord. Dzis tata mi kupi Furagin. I powiedzcie mi co mi tak wÅ‚asciwie dolega??? Bo ja sama nie wiem czy jest to zzwiazek z tym ZespoÅ‚em jelita drazliwego??? Chociaz mi sie to uspokoiÅ‚o ze stresem czy miesiac chodziÅ‚am z tym zapaleniem wczesniej dlatego mi sie sikac chciaÅ‚o???. Prosze bo ja nie lubie lekarzy ...Wielokrotnie sama sobie pomogÅ‚am a nie tabletkami...Ale w tym przypadku mi to nie wychodzi

Offline

 

#2 2007-04-18 11:00:33

Wisienka19
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-18
Posty: 4

Re: Nie wiem naprawde co mi jest.

smile

Offline

 

#3 2007-04-18 11:22:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Nie wiem naprawde co mi jest.

Wisienko: jak mówi regulamin - nie pisz postów składających się z samych emotikonek, poza tym przez 37 sekund naprawdę nie da się odpisać smile.

Miałaś robione jakiekolwiek badania? Posiew moczu, jakieś OB? Dostałaś te leki w ciemno? Na jakiej podstawie masz stwierdzony zespół jelita nadwrażliwego? Naprawdę miałaś zatrucia (potwierdzone?) czy dolegliwości wynikały ze stresu, bo piszesz jednocześnie o obu przyczynach, a tak to się nie łączy? Czy teraz jest lepiej, czy nie? Formułuj trochę jaśniej zdania, bo czasem trzeba się domyślać, co poeta chciał powiedzieć smile

Jeżeli odczuwasz jakieś pieczenie w okolicach ujścia cewki czy pochwy, to raczej stawiam na infekcję.

Sky, małe zgadywanko? Feacalis przeniesiony podczas poświątecznych biegunek na drogi moczowo-rodne smile?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2007-04-18 11:30:04

Wisienka19
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-18
Posty: 4

Re: Nie wiem naprawde co mi jest.

Nic nie miałam robione nie mam kiedy Musze chodzić do szkoły. No w ciemno dostałam te leki. Lekarz mi tego wprost nie powiedział ale ulotki przeczytałam:)na co to jest.I wiem jakie sa objawy ZJD i takie własnie miałam. Bo słyszałam właśnie że ZJD może byc połaczone z tym OAB. A co do zatruc to wystepowały przed jazdami:) w elce wiem moze to kogos smieszyc ale to smieszne nie jest. Mi sie wydaje ze wszystkie dolegliwosci sa niestety ze stresu... To co mam w takim przypadku zrobić??? Do jakiegos psychiatry psychologa wybrac sama nie wiem:(.

Offline

 

#5 2007-04-18 11:30:23

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Nie wiem naprawde co mi jest.

Offline

 

#6 2007-04-18 11:33:21

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Nie wiem naprawde co mi jest.

Offline

 

#7 2007-04-18 11:44:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Nie wiem naprawde co mi jest.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2007-04-18 20:45:36

Wisienka19
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-18
Posty: 4

Re: Nie wiem naprawde co mi jest.

Mhhh rozumiem:). Dziekuje za informacjie:) Bo za duzo na ten temat nie wiedzialam. W nocy to ide raz ale to dlatego ze zawsze duzo pije przed snem. A teraz to raz na dwie godziny:) w dzien.Moze po furaginie mi przejdzie:).Bo Mnie strasznie swedzi a nawet powiedziałabym ze piecze. Moze przesadzam ale mam to po tacie . Zawsze przewiduje najgorszy scenariusz. A przy tej nadreaktywnosci co ile trzeba do wc?? ze tak sie spytam. Bo ja tak mam ze niekiedy jak wyjde z wc to zaraz mi sie znowu chce ale po 30 minutach juz nie .moze ze o tym mysle? sama nie wiem.

Offline

 

#9 2007-04-18 21:01:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Nie wiem naprawde co mi jest.

Nie ma reguły z tym, co ile. Może być co 2 godziny, ale nie możesz wytrzymać, a może być co minutę. Jeśli nie wstajesz w nocy, to raczej nie masz OAB. Prędzej może być ZJD i/lub kwestia nadmiernej emocjonalności, ale zacznij jednak od posiewu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2007-04-19 08:34:27

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Nie wiem naprawde co mi jest.

Wisienko przy nadreaktywnosci zapewne u kazdego co innego czyli mozesz chodzic co 15 min a mozesz co 2 godziny.A czasem czlowiek sika non stop co pare minut a potem kilka godzin przerwy. Tak bylo u mnie na poczatku.  Co dwie godziny to nie jest norma napewno. Tez mam ten problem z mysleniem o sikaniu bo np zaraz jade do pracy i wiem ze bede jechac 40 min i juz sie stresuje. To moj bol zycia. Chcialabym nie miec tego notorycznego myslenia przed wyjsciem z domu ale jakos se z tym nie umiem poradzic juz prawie dwa lata. To klopot wielu osob jak podejrzewam. Pozdrawiam

Offline

 

#11 2007-04-19 08:40:04

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Nie wiem naprawde co mi jest.

Dopiero zobaczylam wypowiedz redakcji, zgadzam sie calkowicie z tym OAB bo bez wstawania w nocy lekarze mowia ze to nie nadreaktywnosc. Tak wogole dziewczyny to ginekolog kiedys mi mowil ze czlowiek nawet zdrowy moze wstawac w nocy 2 razy siku. Ale ja nie wiem czy to sensowne, jakos mi sie to nie spodobalo. Wydaje mi sie ze zdrowy czl powinien przespac cala noc. Najlepszy jest moj maz ma po dwie bakterie w srednim wzroscie i jeszcze nie widzialam zeby wstawal w nocy siku. smile

Offline

 

#12 2007-04-19 10:53:53

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Nie wiem naprawde co mi jest.

To zależy od pojemności pęcherza, od tego, co i ile pijesz. Generalnie jak raz wstajesz, to ujdzie, ale OAB bierze się pod uwagę, jeśli REGULARNIE wstajesz CO NAJMNIEJ 2 razy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson