Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-07-15 14:30:49

Anula
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2009-10-17
Posty: 27

Jestem po zabiegu usunięcia leukoplakii co dalej???

Rok temu w wyniku cystoskopii pęcherza moczowego dowiedziałam sie ,że mam leukoplakię .Lekarz kazał mi brać Urosept i za jakis czas powtórzyć badanie . W kwietniu tego roku po cystoskopii okazało się ,że ta zmiana nie zmniejszyła sie ani nie zniknęła a wręcz przeciwnie powie kszyła sie tylko. Lekarz zaproponował usunięcie. Miesiąc temu zgłosiłam sie do szpitala i miałam zabieg w znieczuleniu krótkim ogólnym. Pobrano wycinek do badania histopatologicznego.Gdy go odbierałam mój lekarz był na urlopie więc zapytałam jego zastępce- powiedział, że jest to przewlekłe zapalenie i wymaga bardzo długiego leczenia. W poniedziałek poszłam do mojego lekarza na wizyte i zasmucił mnie ogromnie, że jest to poważny stan przednowotworowy.I że nie jest to zwykłe zapalenie tylko jeszcze rozrost płaskonabłonkowy. Z powodu, że w analizie moczu wyszły mi liczne leukocyty i erytrocyty 10-20 wpw przepisał mi Nolicin 3 opakowania na cały miesiąc. potem mam zrobić analizę.Po 3 miesiącach mam powtórzyć cystoskopię.
Nic mi więcej nie mówił, nie wyjaśniał, a ja byłam tak zdenerwowana ze nie wiedziałam o co mam pytać. Martwię sie boje ogromnie i nie wiem co to dalej bedzie????
Pomóżcie !!!!

Offline

 

#2 2011-07-16 00:15:05

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Jestem po zabiegu usunięcia leukoplakii co dalej???

Pewnie chodziło o metaplazję płaskonabłonkową. To jest, jak mówił mi świetny onkolog, prof. Matkowski, zmiana patologiczna, która może przekształcić się w złośliwą, ale jeszcze nie ma czym się przejmować, tylko trzeba obserwować. Znowuż prof. Zdrojowy mówił, że rak pęcherza bardzo długo się "tworzy". Więc na razie się nie martw o to.

Martw się natomiast, od czego ta zmiana - musi być wieloletni stan zapalny, skoro się zrobiła. I pytanie - co jest jego przyczyną. Po co cystoskopia? Masz problemy z zapaleniami pęcherza? Co wychodzi Ci w posiewach? Czemu nolicin - z antybiogramu czy w ciemno? Brać cały miesiąc antybiotyk bez wiedzy, czy bakteria jest na niego wrażliwa, to niezły hardcore.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2011-07-16 11:41:00

Anula
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2009-10-17
Posty: 27

Re: Jestem po zabiegu usunięcia leukoplakii co dalej???

Problemy z ukł. moczowym mam już od bardzo wielu lat. Powtarzajace się stany zapalne, w moczu ciagle erytrocyty, białko. W posiewie nic nie wychodziło, raz tylko miałam E.coli i brałam wtedy jakieś bolesne zastrzyki. Ciągły ból w dole brzucha skłonił mnie do wizyt u urologów. 2 lata temu lekarz zrobił mi usg przed mikcja i po mikcji (pierwszy raz ) i okazało sie że mam ogromne zaleganie moczu.Od razu skierował mnie na zabieg kalibracji cewki moczowej. Po zabiegu nadal bolało mnie w dole brzucha miałam ciągłe parcie na mocz. Lekarz mówił, ze jest wszystko w porządku i żebym się uspokoiła bo nic się nie dzieje. Nie wytrzymałam i po roku poszłam znowu do innego lekarza. On wykonał mi bad. na uroflavomwtrze czy coś takiego i powiedział, ze sikam jak babcia 80 letnia.Skierował mnie na bad. pełne urodynamiczne ale nie mogłam rozpocząc mikcji i bad nie wyszło. Poniewaz nadal dokuczał mi ból w podbrzuszu zlecił mi cystoskopię. wyszło że mam biały nalot w trójkącie pęcherza typowy obraz leukoplakii. Lekarz kazał mi brac cały czas Urosept i mówił, ze ta zmiana może się sama cofnie . Po pół roku powtórzył cystoskopie zmiana powiększyła sie tylko. Skierował mnie więc na zabieg- Leczenie operacyjneTURT.

Wynik badania histopatologicznego:Inflammatio chronica gradus minoris et hyperplasia acanthotica planoepithelii.

Posiewu nie miałm robionego tylko bad ogólne.
Nie wiem co dalej robić?? Psychika mi siada, mam problemy w rodzinne.....I końca nie widać...

Offline

 

#4 2011-07-16 14:27:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Jestem po zabiegu usunięcia leukoplakii co dalej???

I jak tu nie kląć na lekarzy. Cystektomię zrobią, a nie przebadają człowieka sad.

Anula: zacznij od dobrego posiewu (my tu wysyłamy do Warszawy na Lelka, bo to jedyne labo w PL, które ma takie pożywki, że nic nie przeoczy, no, ale też i koszt odpowiednio wyższy). Potem ureaplazma, mykoplazma, chlamydia. Potem wirusy (zobacz na www.cbdna.pl, tam są pakiety, taniej). Potem posiew moczu i może jeszcze wymaz z szyjki macicy albo krew miesiączkowa na gruźlicę układu moczowo-płciowego. Przy okazji RM kręgosłupa L-S pod kątem SM (głębokie, zaawansowane zapalenie pęcherza to też objaw stwardnienia) i hormony (płciowe i tarczycowe). A jak Twój poziom glukozy i insuliny?

Te wszystkie zmiany, które masz, to efekt przewlekłego zapalenia. Przewlekłe, nieleczone (witaj w klubie pokiereszowanych, bo lekarsko olanych) zapalenie prowadzi nie tylko do zmian rakowych, bo o te nie tak prędko. Gorzej, że prowadzi do niewydolności pęcherza, przewlekłych napięć mięśniowych w obrębie dna miednicy i kręgosłupa L-S, co odbija się na codziennej egzystencji. I najgorsze - prowadzi do przewlekłego stanu zapalnego nerwów i okrutnego bólu. Ja już jestem na etapie, że słabo działają na mnie najsilniejsze opioidy i nie można mnie znieczulić - musisz wziąć się w garść i zrobić wszystko, żeby do tego nie dopuścić.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2011-07-16 17:10:12

Anula
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2009-10-17
Posty: 27

Re: Jestem po zabiegu usunięcia leukoplakii co dalej???

Ojej ile tych badań! A lekarze nic olewają, przez lata męczę się a oni mówią, że na USG wszystko ok, ze kobiety tak mają.Poziom glukozy wiem, że mam dobry, insuliny nie wiem, hormony tarczycy mam ok bo robiłam z racji, ze bardzo wypadają mi włosy. Bóle w okolicu krzyżowej czy w okolicy nerek też odczuwam.Ten ból mój juz do mnie się tak przyczepił, że teraz po zabiegu wcale nie jest lepiej. Może to kwestia jeszcze wygojenia sie rany podobno to trwa ok. 3 miesięcy. Lekarzmówił, ze ściany pęcherza mam jeszcze opuchnięte bo mocno ingerował i to ,ze mnie boli to tak może być.
Mnie boli juz żołądek od leków, ale kto mnie zrozumie mąż? Mówi, że ja ciągle jestem chora i powinnam się leczyć nie u urologa tylko gdzie indziej hmmm smutne to ale pewnie wiesz o czym mówię skoro sama tyle przeszłaś.....
dziękuję Ci bardzo

Offline

 

#6 2011-07-16 19:35:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Jestem po zabiegu usunięcia leukoplakii co dalej???

Zażądaj od lekarza, żeby dał Ci to na piśmie (że wszystkie kobiety tak mają) i złóż potem je wraz z zapytaniem w Izbie Lekarskiej i u Rzecznika Praw Pacjenta, co obie instytucje na to, z adnotacją, że chcesz tę opinię upublicznić. A, i w nfz - oni tam wyjątkowo są cięci na płacenie za procedury spowodowane nieprawidłową diagnostyką pacjenta i lubią takie skargi.

Lekarz od ścian też nieźle pitoli - boli, bo masz stan zapalny, popsute przewodnictwo nerwowe i ponapinane mięśnie, czyli m Ci wdrożyć leki p/bólowe, dać skierowanie na rehabilitację (elektrostymulacja/tens, masaż, i tak sobie poczekasz) oraz zalecić coś, co zadziała osłonowo-regenerująco - tu się dobrze sprawdzają kwasy omega, zwłaszcza z oleju lnianego, z ogórecznika. A jak będziesz wiedziała, że nie masz żadnego patogenu, szarpnij się na cystistat - to kwas hialuronowy dopęcherzowy; drogie to okrutnie, ale działa regenerująco i p/zapalnie.

Bez konkretnego postępowania będziesz się bujać z nawrotami ad mortuum defecatum i faktycznie w koncu wylądujesz z rakiem albo w wariatkowie, bo z bólu zwariujesz.

Mężowi zrób separację od stołu i łoża wink - jeśli człowiek, który Ci obiecywał "w zdrowiu i chorobie", olewa Twój ból i zarzuca Ci, że jesteś psychiczna - niech sam dba o siebie. I przede wszystkim niech też się przebada, bo pewnie Cię zaraża (mężczyźni często nie mają objawów infekcji).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2011-07-17 11:04:23

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Jestem po zabiegu usunięcia leukoplakii co dalej???

Popieram Redakcję.........tak ogólnie.
Co prawda--taka ilość badań troche może przerazić pacjenta, ale w zasadzie są one konieczne.
ALE---ale ja bym tak powiedział (idzie o priorytety w badaniach).

Ponieważ w Polsce mamy jakby epidemiÄ™ tych pÄ™cherzowych  spraw--to najbardziej możliwe jest że ANULA jest tego ofiarÄ….
To jest przypadek przewlekłego zapalenia układu moczowego, który był nieleczony ani nie diagnozowany WOGÓLE. Nic dziwnego, ze doszło do przerostu tkanki. Teraz gdy lekarze wsadzili tam skalpel--jedyny skutek to będzie jeszcze większe zapalenie !!!
PodstawÄ… jest dobry posiew z moczu i wszelkie wymazy.
I to musi być zrobione na Lelka 26 w Warszawie. Koszt wszystkich wymazów może osiągnać około 400 złotych . Robimy bez skierowania--pani Dorota z tego labu sama zarządzi co robić.
Po wyniku bÄ™dzie wiadomo jaka bakteria  jest problemem i dopiero wtedy można dawać mocniejsze antybiotyki.
Ja uważam, że do tego labu należy przyjechac osobiście ; są userowie którzy wysyłają materiał kurierem+ wkład zamrażający---ale kurde mol--jest lato a poza tym czas przesyłki nawet szybkiej daje błędy w wyniku bakteriologicznym. Dlatego--przyjechać !!
www.badbak.pl
OczywiÅ›cie przed  wymazami musi być organizm wolny od antybiotyku (2 tygodnie).
ANULA--ty poczytaj tutaj (wyszukiwarka) na temat tego laboratorium (są userowie jadący 500 km do tego labu z całej polski).

PoprÄ™ tu RedakcjÄ™::::: lekarze robiÄ… zabiegi chirurgiczne  nie znajÄ…c choroby i jej powodów. Być moze robiÄ… to dla FORSY która spÅ‚ywa z FOZu za zabiegi operacyjne.(za proste leczenie nie spÅ‚ywa tak obficie). Pacjent jest wiÄ™c metodÄ… na robienie kasy i nieważne czy ta operacja jest mu faktycznie potrzebna.
Identyczne zjawisko mamy w budownictwie remontowym:: wszystkie domy okleja się styropianem--nawet te z 19 wieku ceglane !!!! Bo metoda ta daje najwięcej kasy dla firm remontowych a prawnie jest uzasadniona --bo nastepuje ""ocieplenie"".
A faktyczne straty ida w miliardy bo ten styropian za parę lat będzie trzeba zrywać !!! (wilgoć, astma=parowanie styropianów itp).
Tu i tam------problem identyczny--kasa.
I jak tu nie kochać Lenina Włodzimierza Ilicza ??? On by takie postępowanie antyludzkie załatwił w łagrach w ciągu paru dni. U nas lekarze się tego doczekają w pierwszym rzędzie gdy tylko powstanie rząd narodowy, wtedy się policzymy (sabotaż wobec życia drugiej osoby jest karany śmiercią).

Offline

 

#8 2011-07-17 16:59:16

Anula
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2009-10-17
Posty: 27

Re: Jestem po zabiegu usunięcia leukoplakii co dalej???

Przeraża mnie to wszystko, teraz biorę juz tydzień ten antybiotyk i jeszcze mam go brac przez 3 tygodnie. Po zabiegu też go miałam 2 opakowania, w sumie bedzie 5 opakowań z przerwą 2 tygodniową. żanim skończę lekarz kazał zrobic analizę i jeśli wyjdą leukocyty to cóż znowu mi walnie kolejną dawkę tego samego świństwa???
Nie rozumiem dlaczego jest miejsce w Polsce gdzie mozna zrobic dobrze badania, a gdzie indziej nie wychodzą? I dlaczego lekarz chociażby na ten posiew mnie nie wysłał?Przed zabiegiem miałam dobre wyniki z moczu jedynie troszkę erytrocytów, a teraz!!!! Ten ból mnie wykańcza powolutku odechciewa mi się wychodzic z domu i planowac cokolwiek.
A i tak myślę jak porobiłabym te badania to do kogo sie z nimi udać??? Skoro lekarz mnie na nie nie kieruje to jak bedzie je odczytywał???? Zgroza...hmmmmm

Offline

 

#9 2011-07-17 23:32:09

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Jestem po zabiegu usunięcia leukoplakii co dalej???

Anula, witamy w polskiej rzeczywistości zdrowotnej smile! Ale nie przejmuj się, to nie ostatni szok, który przeżyjesz. Z czasem przywykniesz wink.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2011-08-12 13:28:40

Anula
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2009-10-17
Posty: 27

Re: Jestem po zabiegu usunięcia leukoplakii co dalej???

Byłam u innego urologa na konsultacji. Powiedział, zeby zmniejszyc dawkę antybiotyku z 2 tabl. na 1/2 tabl. Kazał sobie zrobic badanie poziomu hormonów. przepisał mi czopki Distreptaza 12 szt. i spazmolinę rozkurczowo. wybrałam te leki i boli jak czort. Dzisiaj byłam juz u ginekologa, będę miała te hormony, muszę sama sobie jeszcze zrobic posiew moczu i dopiero z tym iśc do lekarza. Kurcze jacy oni są nieludzccy. Co tu robic? nie wiem czy mogę spróbowac wziąsc czopki przeciwbólowe Profenid, bo przeceż jakoś trzeba funkcjonowac i chodzic do pracy, w dodatku byc wydajnym hmmmm.

Offline

 

#11 2011-08-13 00:38:26

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Jestem po zabiegu usunięcia leukoplakii co dalej???

jestes z Lublina-----nie jest to daleko do warszawy i pociągi idą puste (często je obserwuję).
Więc przyjedź na ul. Lelka 26 na Ursynowie (to jest róg ulicy Puławskiej i Płaskowickiej) zaraz obok stacji benzynowei.
I zrób tutaj wszystkie posiewy na jakie cię stać--pani Dorota ci powie co i jak.
Inaczej nie ruszysz tego tematu.
Nie rób posiewu gdzie indziej bo nie wyjdzie i będziesz się chrzanic ze sprawą 10 lat .
(ty się pytasz dlaczego tak jest ? Jeszcze nie rozumiesz że tego kraju już nie ma ?).Więc i medycyny nie ma.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson