Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-08-03 14:27:13

anania
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-03
Posty: 14

Co dalej...

Witam wszystkich!
W końcu postanowiłam napisać. Bardzo proszę Was o pomoc.
Moja historia choroby zaczęła się jeszcze 3 lata temu, kiedy zdiagnozowano u mnie torbiel na jajniku. Usunęli mi ją laporoskopowo, niestety w szpitalu zarażono mnie gronkowcem złocistym. 3 tygodnie leżałam w szpitalu, tyle też czasu przyjmowałam dożylnie antybiotyki. Po całej tej sytuacji nie mogłam pozbyć się problemów z grzybicą, nawracające infekcje co miesiąc. Najdłużej miałam spokój 4 miesiące. Teraz, o dziwo, z grzybicą problemów nie mam.
Za to mam problem z pęcherzem...
Zaczęło się 8 miesięcy temu, po kuracji cytrynowej. Czułam dyskomfort w cewce, nic ponadto. Po tygodniu przeszło, by powrócić po ok. 20 dniach na następny tydzień i tak ok. 3 nawroty. Posiewy nic nie wykazały. Również brak bakterii atypowych (pcr: mocz i krew)
W marcu miałam ostre zp, okropny ból, krwiomocz. Posiew: wyhodowano e. Coli. Przepisano mi furagin. Ostre objawy szybko minęły, jednak pozostał częstomocz (szczególnie przed snem) i lekki dyskomfort w cewce. Z czasem pozostało już tylko dziwne uczucie w cewce, w kroczu. Pomagało i pomaga chodzenie.
Na poczÄ…tku lipca wróciÅ‚am do Polski (pracujÄ™ za granicÄ…) i postanowiÅ‚am udać siÄ™ na Lelka zrobić zalecane przez Was badania (posiew moczu, wydzieliny z szyjki macicy, cewki, bakterie atypowe). Wyhodowano bakterie tylko w cewce:  Enterococcus faecalis, pojedyncze kolonie. Od razu zamówiÅ‚am autoszczepionkÄ™. NastÄ™pnym krokiem byÅ‚o udanie siÄ™ do polecanego przez was lekarza. Doktor spojrzaÅ‚ na badania i stwierdziÅ‚, że bakterii jest znikoma ilość i moje dolegliwoÅ›ci sÄ… zapewne spowodowane podrażnionÄ… Å›luzówkÄ…. ZaleciÅ‚ przyjmować autoszczepionkÄ™ i robić nasiadówki z kory dÄ™bu.
Niestety, pijąc auto czuję się gorzej, wróciło parcie na pęcherz, szczególnie przed położeniem się spać. W dzień mogę nie iść do toalety ponad 4h, ale parcie czuję cały czas. Do tego czasami dyskomfort w cewce (szczególnie wieczorem) i dziwne uczucie w kroczu i okolicach odbytu.
Dzisiaj w nocy myślałam, że zwariuję, czułam okropne parcia i ból w okolicy łonowej, latałam co 30 minut do toalety. Usnęłam i przeszło. Rano czuję się najlepiej, teraz odczuwam lekkie parcie.
Bardzo proszÄ™ o radÄ™:
Czy tak mała ilość bakterii może powodować dolegliwości, czy problem tkwi gdzieś indziej?
Czy powinnam na taka ilość bakterii przyjmować antybiotyk?
Czy nadal przyjmować autoszczepionkę?
Jakie badania powinnam jeszcze zrobić, może hormony?
W połowie września wyjeżdżam z Polski ponownie do pracy.
    Przepraszam za przydÅ‚ugawy post i absorbowanie was sobÄ…. OczywiÅ›cie bÄ™dÄ™ czynnym uczestnikiem forum.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim dużo zdrowia!

Offline

 

#2 2011-08-03 15:22:43

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Co dalej...

Jakie bakterie atypowe badalas? Jaki jest strumien moczu?

Offline

 

#3 2011-08-03 19:47:27

anania
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-03
Posty: 14

Re: Co dalej...

Ureaplazma spp., mykoplazma, chlamydia. Raz robione z moczu i u Pani Doroty. Strumień moczu - wcześniej bez zarzutu, ostatnio różnie z tym bywa. Tak się zastanawiam, co to może być. Jeśli bakterie nie dają takich dolegliwości, to co je wywołuje...

Offline

 

#4 2011-08-03 19:50:28

dariaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-23
Posty: 122

Re: Co dalej...

Nawet niewielkie ilości bakterii mogą powodować takie parcie. Ja tak miałam

Offline

 

#5 2011-08-03 20:21:52

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Co dalej...

"Ureaplazma spp., mykoplazma, chlamydia. Raz robione z moczu i u Pani Doroty"- ja to samo robiłam, wyszły ujemne, a częśtomocz i parcia mam ciągle, raz wiecej, raz mniej.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#6 2011-08-03 20:27:03

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Co dalej...

Tak, niewielkie ilosci bakterii moga powodowac dolegliwosci, dlatego, ze w wynikach wychodzi ich niewiele, ale to nie znaczy ze kolonia jest nieliczna. Znaczy tylko tyle, ze w danej partii moczu bylo ich niewiele. Pytam sie o bakterie atypowe bo masz chlamydie trachomatis, pneumonia, tak samo mykoplasma moze byc pneumonia, genitalium, hommis, czasem labolatoria badaja okreslone szczepy nie wykluczajac reszty. A szczepy jak kiedys atakowaly tylko albo drogi rodne, albo oddechowe, obecnie atakuja dwojako, jak wirus opryszczki.

Offline

 

#7 2011-08-03 23:51:44

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Co dalej...

pogorszenie o jakim piszesz pochodzi z autoszczepionki. To jest problem bo ja uważam, że auto wogóle guzik daje a tylko pogarsza. Ale są tu userowie którym pomogła autoszczepionka. więc--na dwoje itp.
ja myśłę ,że to może być nadal gronkowiec--to jest możliwe.
A to że nie wychodzi ------bywa i tak ! Ale jest .
Ja myślę że twoja sprawa oprze się na antybiotykach (celowanych albo i nie) i będąc za granicą będziezz je łykała z przerwami długo.........Przynajmniej za granicą nie są to antybiotyki oszukane (cukier produkowany na Słowacji jak u nas , w tabletkach).

Offline

 

#8 2011-08-04 11:10:00

anania
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-03
Posty: 14

Re: Co dalej...

Bardzo dziÄ™kujÄ™ wszystkim za bÅ‚yskawiczmÄ… odpowiedź! 
Monka, a wyszła Ci w innym laboratorium urea? Nie mogłam się doczytać w Twoim wątku.
Ifea, z moczu badałam wszystkie bakterie atypowe, oprócz chlamydii pneumonia. Nie wiem tylko, czy badanie moczu (chociaż PCR) jest wiarygodne...
Pulkos, rzeczywiście, to chyba odpowiedź na autoszczepionkę. Dzisiaj mam 2 dzień przerwy i czuję się o niebo lepiej!!! Sama nie wiem, czy dalej ją przyjmować. Pracuję w Rosji;))

Offline

 

#9 2011-08-04 13:46:16

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Co dalej...

własnieu p.Doroty nie wyszła mi urea.robiłam z moczu. teraz bede jeszcze robic wymazy z cewki i szyjki macicy.zobaczymy.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#10 2011-08-04 14:14:52

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Co dalej...

lepiej zrob z szyjki i z krwi, ale to moja osobista sugestia.

Offline

 

#11 2011-08-04 14:18:44

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Co dalej...

Matuszka Rassija wsiemu miru gaława !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skoro tak, to ja mam prośbę. Wy prowieritie, tfu---czort-----czy możesz sprawdzić , czy produkują jeszcze w Rosji antybiotyk CHLORAMPHENICOL.
Rosja była ostatnim krajem który to produkował.
Po polsku nazywało się to "detreomycyna".

PS. byÅ‚by to dobry  lek i na pÄ™cherzowe sprawy, ja to kiedyÅ› braÅ‚em to wiem.

Offline

 

#12 2011-08-04 18:58:40

anania
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-03
Posty: 14

Re: Co dalej...

Prowierim, towarishch Pulsko, prowierim...

Offline

 

#13 2011-09-04 20:01:25

anania
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-03
Posty: 14

Re: Co dalej...

Witam ponownie!
    Niedawno wróciÅ‚am z wakacji. Chodzenie po górach, czyste powietrze, miÅ‚e towarzystwo. CzuÅ‚am siÄ™ prawie Å›wietnie, byÅ‚y momenty, że zupeÅ‚nie zapominaÅ‚am o swoich dolegliwoÅ›ciach, miaÅ‚am wrażenie, że jest dużo lepiej.
Niestety po powrocie byÅ‚am trochÄ™ przeziÄ™biona i siÄ™ zaczęło. WiÄ™kszy dyskomfort, pieczenie po porannej mikcji, czÄ™stsze oddawanie moczu. Nie mam pomysÅ‚u, co dalej.  PójdÄ™ jutro zrobić badania.
    Mam do was proÅ›bÄ™, podpowiedzcie mi, proszÄ™, jakie badania powinnam wykonać? Oprócz ogólnej analizy moczu pomyÅ›laÅ‚am o hormonach. Nie wiem tylko jakie hormony zbadać.
     Czy pojedyncze kolonie faecalisa, które wykryto u mnie w cewce mogÄ… siÄ™ namnażać w wyniku osÅ‚abienia organizmu i dawać takie objawy, czy też nie powinnam koncentrować siÄ™ na podÅ‚ożu bakteryjnym i dobrze byÅ‚oby poszukać innej przyczyny? Zaczynam siÄ™ bać, niedÅ‚ugo wyjeżdżam, a na dobrÄ… sprawÄ™, nic siÄ™ nie ruszyÅ‚o w sprawie zdrowia...Z autoszczepionki zrezygnowaÅ‚am, zostajÄ… jeszcze antybiotyki...
    Może to dziwne, ale ufam wam bardziej niż lekarzom:)

Offline

 

#14 2011-09-04 20:32:26

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co dalej...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2011-09-05 09:44:29

Ania27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 239

Re: Co dalej...

Redakcjo jakie mogłaś mieć kłopoty?

Offline

 

#16 2011-09-05 11:05:58

anania
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-03
Posty: 14

Re: Co dalej...

To akurat nie Twoja wina, ani nikogo z tego forum, ale wiadomo...

Offline

 

#17 2011-09-06 13:16:57

nefros
Użytkownik
SkÄ…d: szczecin
Zarejestrowany: 2011-08-19
Posty: 64

Re: Co dalej...

RE: "Może to dziwne, ale ufam wam bardziej niż lekarzom:)"

I... moim skromnym zdaniem jestem z Tobą wink Nie ma co się dziwić - po prostu część z Państwa Forumowiczów z racji dotkliwości schorzeń zgłębia materię medyczną dużo, dużo wnikliwiej niż niejeden medyk. Proszę dodać do tego zaangażowanie emocjonalne, bo kiedy chodzi o własne zdrowie raczej trudno być obojętnym. Redakcjo, ja bym się nie przejmowała jakimiś przykrościami, ale odczytała to in plus, a reszta pozostaje kwestią bezdusznej biurokracji, rutyny a nawet czyichś kompleksów.

Offline

 

#18 2011-09-06 14:18:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co dalej...

Sęk w tym, że to nie skończyło się tylko na przykrościach słownych, pociągnęło za sobą całą masę konsekwencji, również takich, o których nigdy bym w życiu nie przypuściła, że istnieją yikes! Może Wam kiedyś opowiem...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#19 2011-09-06 14:45:17

Ania27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 239

Re: Co dalej...

Redakcjo, ale po sÄ…dach CiÄ™ chyba nie ciÄ…gali?

Offline

 

#20 2011-09-06 15:01:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co dalej...

Nie. Z tego bym się wybroniła bez problemu. Sprawa była znacznie bardziej dla mnie przykra sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson