Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-12-17 08:06:19

Mokka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-17
Posty: 13

problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

witam,
Mój problem z pÄ™cherzem wystÄ…piÅ‚ po raz pierwszy ok. 6 miesiÄ™cy temu. Zaczęło siÄ™ od bólu w podbrzuszu. parcia na pÄ™cherz, czÄ™stego oddawania moczu zwÅ‚aszcza w nocy jak siÄ™ kÅ‚adÄ™ spać pozycja leżąca to wzmaga, bólu w okolicach nerek, czasem pieczenia i pulsowania.Na poczÄ…tku myÅ›laÅ‚am, że przeziÄ™biÅ‚am pÄ™cherz i braÅ‚am profilaktycznie urosept, gdy to nie pomogÅ‚o poszÅ‚am do lekarza. DostaÅ‚am furaginÄ™ i przykazanie aby dużo pić oraz doraźnie brać żurawit. Nic nie pomogÅ‚o. WysÅ‚ano mnie na posiew, który wykazaÅ‚ enterbacter, na który dostaÅ‚am monural. To równiez nie przynisÅ‚o zadnych rezultatów. ZostaÅ‚am wysÅ‚ana ponownie na posiew i ogólne badanie moczu w posiewie wykazano różnorodna florÄ™ bakteryjnÄ…, a ogólne badanie byÅ‚o dobre. Znowu dostaÅ‚am furaginÄ™ i prouro doraźnie. Kolejny posiew i znów różnorodna flora bakteryjna, a badanie ogólne byÅ‚o w porzÄ…dku. W tej chwili jestem po kolejnej kuracji tym razem doxycyklinÄ… i nystatynÄ… i dalej nie czujÄ™ wiÄ™kszych zmian. Czasem mnie pieczÄ™ i odczuwam staÅ‚y ból nasilajÄ…cy siÄ™ gdy leże na brzuchu do tego nie mogÄ™ spać bo jak kÅ‚adÄ™ siÄ™ to zaraz mi siÄ™ chcÄ™ sikać i ból jest wiÄ™kszy. Dodam jeszcze że byÅ‚am u ginekologa i nie stwierdziÅ‚ u mnie żadnych chorób( miaÅ‚am usg) i badania w kierunku chlamydii, ureaplazmy, rzeżaczki i jescze jednej choroby której  nazwy nie pamiÄ™tam coÅ› na m nic nie wykazaÅ‚y. Nie współżyÅ‚am jeszcze wiÄ™c lekarz pozostaÅ‚e wykluczyÅ‚.
Proszę o wszelkie opinie bo straciłam nadzieje że będzie lepiej ;(((
Dziękuję za każda odpowiedź

Offline

 

#2 2011-12-17 12:14:23

hause
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-31
Posty: 98

Re: problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

Mokka na poczÄ…tek wszyscy powiedzÄ… Ci to samo, dobry laboratorium to podstawa, tutaj wszyscy wszystkim polecajÄ… Labo na ul. Lelka w Warszawie - www.badbak.pl.

Powiedz skąd jesteś? Jeżeli nie będziesz miała możliwości dojechania tam to trzeba będzie poszukać czegoś dobrego bliżej. Grunt to dobra diagnoza. Nie łykaj już w ciemno antybiotyków.

Offline

 

#3 2011-12-17 14:25:19

Mokka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-17
Posty: 13

Re: problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

Drogi Hausie dziękuje za informacje. niestety nie jestem z Warszawy a z Katowic to trochę za daleko. Co dotyczy laboratorium to wiem o tym iż dobra diagnostyka to podstawa, ponieważ wcześniej cierpiałam na inne schorzenia, które również jej wymagały. niestety jak dotąd nie znalazłam idealnego lab choć zmieniałam je. Szczerze nie mam ochoty brać leków ale co mogę zrobić mnie boli a wyniki są takie dziwne.

Offline

 

#4 2011-12-17 14:28:53

Mokka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-17
Posty: 13

Re: problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

jeśli o pęcherz to jestem nowa ale co sie tyczy innych przypadłości to niestety jestem weteranką co mnie nie cieszy a do tego doszły problemy z pęcherzem
.

Offline

 

#5 2011-12-17 17:36:04

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

Do wspomnianego labu można mocz wysyłąć kurierem--jest trochę o tym==mamy tu wyszukiwarkę .......
Nawiasem mówiąc..................takie objawy jakby potwierdzają moją tezę o wirusowym podłożu chorób pęcherzowych. I to u wszystkich userów ! Natomiast bakterie są tylko dodatkiem do wirusów. Stąd słabe efekty leczenia antybiotykami.

Offline

 

#6 2011-12-17 23:11:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

Mokka, jak z Katowic, to skontaktuj się z drem Tomaszem Wielkoszyńskim - on ma laboratorium w Zabrzu bodajże. Wprawdzie specjalizuje się w atypówkach, wirusach i takich "mniej zwykłych" bakteriach, ale nie sądzę, żeby nie robił posiewu bakteryjnego, a jeśli nawet nie, to powie, które labo jest wiarygodne.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2011-12-18 21:04:19

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

dodajmy ,że dr. W ma swoją stronę internetową i poprzez nią należy sie kontaktować
(wejdź w google i napisz wielkoszynski.werbity.pl i dalej cię pokieruje.
Facet robi analizy (i nie musi pacjenta przyjmować ale będzie to tylko pacjent badany i za to forsa--kontakt internetowy).

Offline

 

#8 2011-12-19 00:13:43

Mokka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-17
Posty: 13

Re: problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

na wstępie dziękuje za wszystkie pomocne rady. co do lekarza nie jestem pewna czy będę wstanie korzystać z jego usług. jestem pod opieka żakaźnika też powszechnie polecanego i nic to nie dało.

Offline

 

#9 2011-12-19 00:28:33

Mokka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-17
Posty: 13

Re: problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

przepraszam nie chce nikogo urazić ale byłam już u tylu lekarzy i często takie właśnie opinie o nich słyszałam ze są tacy świetni a mi nie pomogli niestety i jestem przez to trochę rozżalona

Offline

 

#10 2011-12-19 00:57:50

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

Spokojnie. Tego nigdy nie da się w 100% przewidzieć. Dlatego warto słuchać ludzi, których możesz zweryfikować, że istnieją, że mają problem, że ktoś/coś naprawdę im pomógł/pomogło.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2011-12-19 01:42:53

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

ale tu nie idzie o to żebyś zmieniała lekarza, lecz o to żeby ten wielkoszyński wykonał badania zaawansowane na obecność bakterii atypowych. Skoro brałaś już kilka dobrych antybiotyków i nic, to obecnośc takich bakterii jest możliwa. A w zasadzie tylko on robi te badania dobrze.
Na oczy go nie zobaczysz--to się odbywa wysyłkowo !! Wejdź na jego stronę i poczytaj o co idzie.
Człowiek ten ma coś w rodzaju labu o ekstra możliwościach i jest specjalistą od mikrobiologii.

Offline

 

#12 2011-12-19 14:08:31

Mokka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-17
Posty: 13

Re: problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

dziękuję za wyrozumiałość, co oznacza bakterie atypowe? w jakim kierunku je wykonać?

Offline

 

#13 2011-12-19 21:22:20

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

Kobito nieszczęsna :-))))))))))))))))))
Ja bym  jednak NAJPIERW wysÅ‚aÅ‚ mocz oraz wymazówkÄ™ (zrobiÄ… ci wymaz z cewki gdzieÅ› w przychodni) do labu w Warszawie na Lelka 26. Natomiast dopiero gdy tutaj nic nie wyjdzie, to jest sens lecieć do WielkoszyÅ„skiego.
Bo najpierw sprawdzić trzeba TYPOWE bakterie na dobrej pożywce--a taka jest tylko na Lelka. Nigdzie indziej w Polsce !!

Niech kol. Redakcja da ci instrukcje "jak wysyłać pocztexem na Lelka"------Redakcjo--gdzie jest twój informatyk żeby zakotwiczyć taka instrukcję dla młodzieży miast i wsi ??!?!?!

Jak nic nie wyjdzie, to robisz próby u Wielkoszyńskiego na bakterie atypowe--czyli takie które nie mają błony komórkowej i nie wyrastają na pożywkach normalnych, więc robi sie badania z krwi na ich obecność (Wielkoszyńskiemu wysyłasz surowicę swojej krwi).
Ale-----ale na Lelka w Warszawie też robi się te atypówki, z tym, że z wymazów na pożywkach specjalnych, jednak na to to trzeba przyjechać+ kasiora , i w dodatku wynik nie jest pewny nigdy. Stąd-----raczej metoda Wielkoszyńskiego by ci się przydała bardziej.
Te atypowe to ureaplasma, mykoplasma, chlamydia --zwykle to wystarczy.

PS. ja myśłę, że Wielkoszyński nie robi typowych bakterii lecz tylko te atypowe jako sprawę bardziej zaawansowaną naukowo. Więc Lelka cię nie minie chyba .........

Offline

 

#14 2011-12-20 00:23:30

Mokka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-17
Posty: 13

Re: problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

bardzo proszę cię Redakcjo o taką instrukcje "jak wysyłać pocztexem na Lelka" dziękuje

Offline

 

#15 2012-01-09 01:31:43

Mokka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-17
Posty: 13

Re: problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

Niestety moje obawy co do badania moczu potwierdziÅ‚y wyszÅ‚o że mam Enterococcus sp., staphylococcus spp. (koagulazoujemny), streptococcus  z gr. ser. B  i niestety  podczas USG na nerkach odmiedniczkowe torbiele ;(  zastawiam siÄ™ czy jest to możliwe żeby te bakterie siÄ™ rozprzestrzeniÅ‚y z innego organu np nosa luz zatok? czy ktoÅ› siÄ™ z tym spotkaÅ‚?

Offline

 

#16 2012-01-09 09:37:17

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

Ja. U mojego psa. Zawsze jak ma nawrót zapalenia zatok, to wkrótce ma nawrót zapalenia pęcherza.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#17 2012-01-09 09:55:46

Mokka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-17
Posty: 13

Re: problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

tylko ze ja te bakterie miała 2 lata temu w nosie i teraz żadko bywa żebym miała kłopoty z zatokami nie symetrycznie teraz coś mam ale przez pół roku wcześnioiej poza katarem które złapałan od rodzinki to nic nie miałam a pęcherz bolał i nerki

Offline

 

#18 2012-01-09 09:57:51

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

no to o czym dyskutujesz, bo nie rozumiem? nie, nie może się rozprzestrzenić bakteria, której nie ma.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#19 2012-01-09 13:57:44

Mokka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-17
Posty: 13

Re: problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

widzisz ja tego na początku nie powiązałam ze sobą ale powiedziano mi ze bakterie mogły się uśpić w moim organizmie lub rozpocząć kolonizacje bez objawów na początku co prawda ostatni wynik wymazu z nosa dawał nie liczne bakterie ale lekarz stwierdził ze ludzie z tym żyją i to nic wielkiego i ze do końca życia możne mnie czasem mnie zatykać rano jak wstaję ale jakiś wyrazistszych objawów nie miałam tak jak wcześniej dlatego się pytam?

Offline

 

#20 2012-01-09 13:59:46

Mokka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-17
Posty: 13

Re: problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

bo u mnie jedni twierdza że wyniki sa bardzo złe inni ze nie ma się czym martwić "wszyscy z tym żyją i nic się nie dzieje" jak mi to jeden lekarz zakomunikował

Offline

 

#21 2012-01-09 14:01:58

Mokka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-17
Posty: 13

Re: problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

a na  to że bakterie mogÅ‚y siÄ™ uÅ›pić lub rozwinąć  na caÅ‚y organizm jakoÅ› żaden z lekarzy nie wpadÅ‚

Offline

 

#22 2012-01-09 14:04:51

Mokka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-17
Posty: 13

Re: problem z pecherzem prosze o radÄ™!!!

przepraszam jeśli coś zamieszałam wszyscy lekarze mówią mi ze coś nie pasuje ze mam dziwne objawy i nie umieją się zdecydować co dalej robić

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson