Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2012-02-20 09:29:56

On_28
Użytkownik
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2012-01-20
Posty: 116

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszÄ™ o pomoc

heh...przepraszam nie mogłem się powstrzymać,ale ciekawe sposoby macie dziewczyny na pobranie wymazu nasienia u mężczyzn smile Umiecie poprawić humor z samego rana smile
Badania to w Wawie na ul.Lelka lub poszukaj gdzieÅ› w Rzeszowie gdzie robiÄ… wymazy metodÄ… PCR.

Offline

 

#27 2012-02-20 09:35:05

sylwia24022
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-19
Posty: 23

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszÄ™ o pomoc

no ja też nie mogę się powstrzymać żeby by CI powiedzieć że nie każdy jak pojechać i pieniądze na te badania. Tak dla jasności w Rzeszowie nie jest łatwo zrobić wymazu z pochwy w gdzie jest on pobierany w labo :] a co dopiero jakies pcr. Szukamy więc każdego rozwiązania.

Offline

 

#28 2012-02-20 10:00:58

sylwia24022
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-19
Posty: 23

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszÄ™ o pomoc

No wiÄ™c badania w Sanepidzie wyszÅ‚y dziwnie hmm a rzekÅ‚abym chyba coÅ› siÄ™ spitoliÅ‚o. Gdyż jak mówiÅ‚am na poczÄ…tku rosÅ‚a e coli a dziÅ› mama dzwoni i mówi żebym daÅ‚a jej wynik ogolny moczu bo babka jakÅ› to analizowaÅ‚a z posiewem i wedÅ‚ug niej ja mam zaburzonÄ… mikroflorÄ™ bo mam ph wysokie i dlatego mnie piecze big_smile totalna bzdura !! zebym tylko probiotyki Å‚ykaÅ‚a a zadnych antybiotyków i wymazów z pochwy bo "wyjdzie to samo" przeciez to bzdura ?!! ja sobie nie uroiÅ‚am bólu w cewce, kÅ‚ucia w nerce, bolu i pieczenia pochwy takiego że aż wspolzyc nie moge. Owszem moze i mam zaburzona mikroflore ale przeciez to nie jest jedyna przyczyna dolegliwoÅ›ci. Powiedzcie co myslicie ?? Ja mam zamiar i tak iÅ›c do ginekologa lub urologa żeby mi pobrali wymaz z pochwy i cewki. MyÅ›licie że urolog pobierze mi z tych dwoch miejsc ? Czy iść lepiej do ginka ? Bo urologa miaÅ‚abym na nfz w Promedice w srode. i tez wtedy labo w Promedice. Czy iść do Medicoru do ginka  ? BÅ‚agam doradźcie coÅ›. Nie wiem co robić. WizytÄ™ mam jutro u nefrologa a pojde jedynie w wynikiem ogolnym moczu bo posiew wyszedl jak zwykle  " ZANIECZYSZCZONY" Trafia mnie !!! PO co ja tyle czekalam.

Offline

 

#29 2012-02-20 12:22:56

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszÄ™ o pomoc

Poprawcie mnie jesli jest inaczej, ale myślę, że urolog nie pobierze wymazu z pochwy.
Problem rowniez moze byc u ginekologa - nie kazdy bedzie chcial zrobic wymaz z cewki.

Offline

 

#30 2012-02-20 12:27:11

On_28
Użytkownik
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2012-01-20
Posty: 116

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszÄ™ o pomoc

Jak uważasz,ale czasami lepiej zrobić w pewnym miejscu badania a nie jeździć od laboratorium do laboratorium gdzie wyniki wychodzą różne.

Offline

 

#31 2012-02-20 14:21:56

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszÄ™ o pomoc

JeÅ›li Twojego faceta swÄ™dzi odbyt to mogÄ… być owsiki, wiÄ™c można spróbować zrobic badanie kaÅ‚u na pasożyty. Z tego co mówiÅ‚ mój diagnosta, od tego też można mieć problemy zwiÄ…zane z pecherzem  i drogami moczowymi.
Majka05 ma rację, moga byc problemy u urologa i ginekologa z wymazami. Nam np nie chcieli pobierać tylko wysyłali nas do laboratorium.

Offline

 

#32 2012-02-27 09:23:05

sylwia24022
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-19
Posty: 23

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszÄ™ o pomoc

Witam Was  drodzy Forumowicze smile Otóż bardzo po krótce ( bo komp mi siÄ™ przegrzewa i wyÅ‚Ä…cza big_smile ) powiem tak. Nefrolog przeprowadziÅ‚a baaaaardzo dÅ‚ugi wywiad ze mnÄ…, powiedziaÅ‚a że ja braÅ‚am prawie wszystkie antybiotyki. PrzepisaÅ‚a mi tabletki na miesiÄ…c dość dÅ‚uga i skomplikowana lista. Ale sÄ… na niej:
Monural 2 dni pod rzÄ…d
Gyno pewaryl czopki dopochwowe 3 dni
Furagina po Monuralu przez 30 dni po 2 tab
Furoxin przez 30 dni
Lacidofil 6 dziennie bo moja flora jest wyjałowiona mam tak przez 14 dni brać
Claritine przez 30 dni po 1

Oprócz tego mam mieć przez 14 nasiadówki z kory dębu, wycierać się za każdym razem innym ręcznikiem przez te 14 dni, myć się pod prysznicem, nie uzywać płynów do higieny intymnej przez te 14 dni.

Ale dziwne co jest to kazała mi powtórzyć posiew moczu przed lekami ok, zrobiłam mam już wyniki zaraz powiem jakie ale tabletki przepisała wcześniej neutral kurde wykupiłam je a kuźwa co jak teraz one okażą się złe ?

ZrobiÅ‚am posiew ja i mój Narzeczony  smile  On ma jaÅ‚owy mocz, ja mam E.COLI w moczu. Tego samego dnia co wizyte miaÅ‚a u nefrologa miaÅ‚am też wizytÄ™ u ginekologa. ZrobiÅ‚a mi wymaz z pochwy i też E. COLI wzrost : LICZNE. Ginekolog kazaÅ‚a mi siÄ™ zgÅ‚osić do niej z wynikami wiÄ™c jutro do niej idÄ™. Grzybów nie wyhodowano w pochwie. Tak wiÄ™c mam e. coli w pochwie i w moczu. DziÅ› idÄ™ do tej nefrolog bo bÄ™dzie w przychodni to niech siÄ™ teraz wypowie jak zobaczy antybiogram. No i jakie badanie powinien Narzeczony zrobić ? Mocz ma jaÅ‚owy. Wymaz z cewki nefrlog mówila że wychodzi niemiarodajnyu mężczyzn. WiÄ™c co ? WYmaz spod napletka i posiew nasienia ? Bo chcemy to zaÅ‚atwić do konca ! już dość cierpienia i wydawania kasy na wymysÅ‚y lekarzy.

Offline

 

#33 2012-02-27 09:41:37

On_28
Użytkownik
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2012-01-20
Posty: 116

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszÄ™ o pomoc

Wymaz z cewki moczowej po masażu prostaty(u urologa,albo popytaj w jakimś labie,bo oni mają kontakty z takimi urologami co to robią) i posiew nasienia.

Offline

 

#34 2012-02-27 10:11:41

sylwia24022
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-19
Posty: 23

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszÄ™ o pomoc

Dobrze posiew nasienia, dobra. Ale cały czas jest problem i każdy ma inne zdanie o wymazie z cewki ? Czego on jest lepszy niż wymaz spod napletka ? Czemu jedno i drugie badanie służy ?

Offline

 

#35 2012-02-27 10:52:04

agagrabon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-27
Posty: 2

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszÄ™ o pomoc

Witam, z problemem zapalenia pęcherza i cewki moczowej boryka się od ponad roku. Zrezygnowałam z wizyt u lakarzy ponieważ wiem, że raczej mi nie pomogą. Mam za sobą wiele kuracji antybiotykowych, które nie przyniosły efektu. W tym momencie zaczęłam korzystać z niekonwencjonalnej metody leczenia jaka jest "terapia Mora". Mam pytanie w związku z tym, czy ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie z wykorzystanie takiej metody ..?

Offline

 

#36 2012-02-27 10:54:37

On_28
Użytkownik
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2012-01-20
Posty: 116

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszÄ™ o pomoc

Sylwia...wymaz z cewki po masażu prostaty....a nie sam wymaz z cewki.To jest duża różnica.Po wymazie po masażu...wychodzi płyn,który znajduje się w gruczole krokowym...i wtedy jak coś będzie to na pewno wyjdzie smile

Offline

 

#37 2012-02-27 18:36:10

sylwia24022
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-19
Posty: 23

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszÄ™ o pomoc

Udało się zarejestrować narzeczonego do urologa na środę. I to na NFZ do lekarza, który co do leczenia mężczyzn jest bdb. Czy narzeczony sam powinien zasugerować wymaz z cewki po masażu ? CHyba to się od ręki robi nie ? No i przy okzaji lekarz mam nadzieję pobierze wymaz spod napletka. I będzie już wszystko wiadome. Bo posiew nasienia to już "pikuś" Lekarza chociaz do tego nie trzeba. Ale mam pytanko w jakiej kolejnosci to wykonać ? To nasienie to już chyba po urologu. Bo chyba abstynencji trochę potrzeba do tego wymazu z cewki.

Offline

 

#38 2012-02-27 18:56:03

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszÄ™ o pomoc

Offline

 

#39 2012-02-27 21:30:40

sylwia24022
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-19
Posty: 23

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszÄ™ o pomoc

No też byśmy czekali ale wujek narzeczonego rezygnował i Mój idzie za niego...

Offline

 

#40 2012-02-28 14:48:30

sylwia24022
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-19
Posty: 23

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszÄ™ o pomoc

ByÅ‚am u nefrolog i ginekolożki. Nefrolog powiedziaÅ‚a  " trafiony zatopiony" PowiedziaÅ‚a żeby brać to co przepisaÅ‚a. A ginekolog kazaÅ‚a mi brać Macmiror 500 (12 dni )i pimafucort krem. No a po kuracji macmirorem mam takie kapsulki dopochwowe na odbudowe sluzówki. Narzeczony jutro do urologa wiÄ™c powoli dochodzimy do jakiÅ› wniosków.
Mam tylko jedno pytanie w miedzy czasie macmiroru wypadnie mi okres, pytalam ginekolozki poiwedziala zebym brala do okresu potem przerwa i dalej brała, zebym juz dzis zaczela. Wiem że teoretycznie nie przerywa się ale ja miedzy czassie i tak mam caly czas doustnie leki przez miesiąc. Więc chyba to nie bedzie bardzo przeszkadzalo i rzeczywiscie dzisiaj zaczac brac juz wszytsko po kolei i do wyzdrowienia oby :]
A drugie pytanie, jak idziemy na NFZ do urologa to kupic mamy probke do badania na posiew z cewki i spod napletka ? Czy doktor to ma w gabinecie ? Bo juz chcemy jutro to ddac do labo ? Po prostu jak to wyglada na nfz

Offline

 

#41 2012-02-29 12:02:12

sylwia24022
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-19
Posty: 23

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszÄ™ o pomoc

Jesteśmy po wizycie. Narzeczony ma zrobic badanie nasienia. Jutro oddamy do labolatorium. To moze nie będzie już wszytsko takie skoplikowaneale pojawil się calkiem przypadkiem nowy powazny problem!!!!
Taka wizyta z zaskoczenia u urologa a ze on jest dobry to zbadał no i przyjrzał się jądrom mojego. I okazało się że ma duże zylaki jąder. Do operacji nadające się... wiem że to nie to forum ale może są tu forumowiczki ktore sie staraja o dziecko a wiem że to jest jedną z częstych dolegliwości przy niepłodnosci bo urolog powiedział że moze byc trudno spłodzic potomka. Na pewno zrobimy tąoperacje tylko jeszcze nie wiemy kiedy , i moje pytanie brzmi jak mozna długo odsuwac taka operację ? Miał ktos taki przypadek ? My chcielibysmy gdzies za oltora roku 2 lata. Po prostu ciezko juz....

Offline

 

#42 2012-02-29 18:25:02

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszÄ™ o pomoc

Offline

 

#43 2012-02-29 18:26:08

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszÄ™ o pomoc

Mój mąż miał zabieg w październiku 2010 a nie 2011, pomyliłam się.

Offline

 

#44 2012-02-29 18:56:38

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pecherz, nerki, pochwa - proszÄ™ o pomoc

moim zdaniem mąż powinien jak najszybciej poddać się zabiegowi usunięcia żylaków, nie można z tym zwlekać skoro zostało wykryte. Ale to tylko moja opinia.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson