Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-02-25 13:26:54

dynia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-24
Posty: 2

nagłe parcie na pęcherz? co to jest?

leczyłam sie na bakterie w moczu. przez pół roku wybrałam około 5 antybiotyków (tygodniowa kuracja), potem dostałam leczenie augmentinm 2 x 1g dziennie. plus leki osłonowe na grzybice. a potem furagin 2 x 1 dziennie zapobiegawczo. było supr po leczenie przez 3 tygodnie. leczenie bylo skuteczne i czulam się swietnie! pewnego dnia (3 dni pzred okresem) obudziłam sie z uczuciem parcia na pęcherz, a nawet bardziej na cewke.... i tak juz zostało. podczas okresu był to ból dojmujący, koszmarnie wysuszona, cewka mnie piekła. sama pochwa nie. nie mogłam nawet po urecku siedzieć bo czulam się straznie naciągnięta, jakbym sie miała zaraz posiusiać.... zrobiłam baania moczu i posiewy. wyniki jałowe. leukocyty 0-2 wpw, erytrocyty świeże 2-4 wpw (tuż przed okresem i tuż po robiłam badanie). brak jakichkolwiek patogenów.
do teraz wysusona jestem strasznie, mam beznadziejny nastrój, skórę cała mam suchą (nie tylko w pochwie). zrbiłam badania estrogenów 269 (a wiec w normie b norma od 100 do 400)
pieczenie ustało, stanów zapalnych nie mam (byłam u dwóch ginów), cytologia A1/B1 bez ządnych zmian. żadnych zaczerwienień w okolicy cewki
ale parcie na pęcherz sie utrzymuje (nie towarzyszy mu częstomocz, a wiec mam wrazenie że musze siku, a tu kilka ml...) to wykańczające.

czy mogła to spowodowac dlugotrwala antybiotykoterapia?
na dwa dni pzred tymi "objawami" doszło do dosc suchego stosunku? może to problem.... no ale zapalenia nie mam?
chyba ze sie zaleczyło, a zostal jakis stan pzrewleły?

co robić?

Offline

 

#2 2012-02-25 13:28:10

dynia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-24
Posty: 2

Re: nagłe parcie na pęcherz? co to jest?

przepraszam.... miało byc po "turecku"a nie "urecku"

Offline

 

#3 2012-02-27 19:18:41

megusia87
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 73

Re: nagłe parcie na pęcherz? co to jest?

Hm... posiewy jałowe, nic nie wychodzi... może to kwestia labo? Wiele razy na forum okazywało się że w jednym posiewy czyste a gdzie indziej coś tam jednak wyszło.

Mnie kiedyś lekarz sugerował miażdżenie/podrażnianie cewki przy stosunku. Szczególnie jak mężczyzna jest hojnie obdarzony lub kobieta zbyt sucha to tak się zdarza.
Dlatego ja np wiem w jakich pozycjach u mnie jest niewskazane się kochać. Jest jedna taka pozycja po której przeważnie dolegliwości cewkowe były więc teraz uważam na to.

Offline

 

#4 2012-02-28 10:37:47

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: nagłe parcie na pęcherz? co to jest?

Ale "miażdżenie" zdrowej cewki to raczej temat ze sfery s-f. Rzadko się zdarza aż takie niedopasowanie parametrowe, że tak powiem smile.

Natomiast jeśli kobieta tę cewkę czuje, choć nie powinna, to albo jest coś z cewką, albo z mięśniami, albo coś niedobrego (stan zapalny, jakaś wada anatomiczna, inna dysfunkcja) się dzieje, co sprawia większą wrażliwość. To tak jak my, pęcherzowicze, bardziej w pęcherzu czujemy stres czy niekorzystne bodźce termiczne. Ale to jak z wichurą - zdrowego drzewa nie ruszy, słabsze, chore, gorzej zakorzenione wyrwie z ziemi.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2012-03-09 13:10:02

makeup13
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1

Re: nagłe parcie na pęcherz? co to jest?

dzień dobry jestem tu nowa. aczkolwiek ze starymi problemami wielu z was, a własciwie wszystkich:)). mój problem to bakterie w pecherzu. i tak tez sie leczylam cale zycie furaginem. az nagle , okazuje sie ze zaczynsm brac furagin a tu nic nie pomaga. czuje parcie na pecherz . dodam wiecej, zauwazylam ze kazda "infekcja" zaczynała sie zazywaczj w dniu pierwszego dnia miesiaczki? lekarz twierdzi ze to problem ginekologiczny i badania typu posiewy jhak nic nie wykazaly to nie wykaza... co o tym myslicie? dodaj jeszcze iz jest to ponoc zwiazane z rozpulchaniem sie cewki co w zasadzier nic mi nie mowi.. prosze o odpowiedz

Offline

 

#6 2012-03-09 19:47:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: nagłe parcie na pęcherz? co to jest?

Makeup, załóż swój wątek, tam będziemy rozmawiać o Tobie smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson