Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-05-08 17:40:41

Pietro
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-08
Posty: 2

Okresowe parcia na pęcherz

Witam . Jestem 44 letnim mężczyzną . Zacznę od tego iż 4 lata temu przeszedłem zapalenie prostaty , od tamtego czasu na szczęście nie było nawrotów . Jednakże okresowo kilka/naście razy w miesiącu mam takie dni że odczuwam delikatne parcie na pęcherz (bez bólu) jest to dla mnie dość denerwujące , dodatkowo zdarzały się też zapalenia pęcherza które ustępowały po zaordynowaniu Furaginum przez lekarza rodzinnego . Dodatkowo też leczyłem się na depresję . Czy moje dolegliwości mogą być na tle nerwicowym ?

Offline

 

#2 2012-05-09 00:34:52

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Okresowe parcia na pęcherz

Pietro, furagin nie jest na depresję. Skoro dolegliwości ustępują po leczeniu lekiem p/bakteryjnym, to są na tle infekcyjnym. Swoją drogą - antydepresanty mają dodatkowe działanie blokujące przewodzenie nerwowe i podaje się je często na złagodzenie bólu, tym bardziej więc związek z nerwicą stanu pozapalnego prostaty raczej jest dość odległy. A propos - czy jesteś alergikiem lub masz nadwrażliwość pokarmową?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2012-05-09 07:25:18

Pietro
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-08
Posty: 2

Re: Okresowe parcia na pęcherz

Witam i dziękuje za odpowiedź. Troche to niezbyt dokładnie opisałem , a więc tak : dolegliwości zapalne ustępują po furaginie , natomiast te uczucia parcia na pęcherz już nie . Co ciekawe , zauważyłem że ustępują i to dość szybko po zażyciu leku o nazwie Cloranxen , jest to lek przeciwlękowy , uspokajający który mi został z okresu leczenia stanów depresyjnych . Nie chcę bawić się jednak w takie eksperymenty bo lek ten bardzo uzależnia. Co do nadwrażliwości pokarmowej to zdarza mi się i to nawet dość często że mam nudności po zjedzeniu niektórych produktów . Nie wiem czy to istotne , ale od dawna mam częste zaparcia , żylaki na lewej nodze (wg chirurga kwalifikujące się do zabiegu) .

Offline

 

#4 2012-05-09 15:07:52

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Okresowe parcia na pęcherz

To być może masz już napięte mięśnie i stąd ten ucisk. Zaparcia też mają wpływ. Sugerowałabym Ci rozejrzeć się za elektrostymulacją p/odbytniczą i masażem odcinka L-S kręgosłupa - powinno przynieść Ci ulgę.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson