Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-04-27 09:33:18

lilianka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 4

przewlekłe zapalenie pęcherza bez bakterii w posiewach i z leukoplakią

Witam,jestem tu nowa.Mam ogromny problem z 14 letnią córką.W wyniku cystoskopii po 3 latach leczenia w ciemno postawiono diagnozę przewlekłego zapalenia pęcherza z lukoplakią.Zaproponowano mi wlewki z cystistatu.Co robić jestem załamana.Są okresy kiedy boli ją podbrzusze.NaTO DOSTAJE VESICARE I BACLOFEN.Pomocy

Offline

 

#2 2012-04-27 20:39:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: przewlekłe zapalenie pęcherza bez bakterii w posiewach i z leukoplakią

Lilianka, po kolei:

1. Co to znaczy leczenie w ciemno? Antybiotyki?

2. Co masz w opisie i wyniku biopsji po cystoskopii?

3. Cystistat jest bardzo dobrym preparatem i zapewne złagodzi stan zapalny oraz odbuduje uszkodzoną śluzówkę. Ale nie wolno go podawać (tak nawet producent wskazuje), jeśli ma się infekcję pęcherza/cewki. Czyli trzeba najpierw wykluczyć bakterie (posiewy), w tym te atypowe (tu ja skłaniam się do p/ciał), grzybicę, wirusy (CMV, HSV, HPV) - tak, tak, nawet dziewczynki miewają infekcje dawniej, wydawałoby się, charakterystyczne tylko dla osób współżyjących.
Jeśli podasz Cystistat w stanie infekcji, to nie tylko możesz ją "roznieść" (np. z cewki do pęcherza), ale też efekt leku będzie zmarnowany, bo zmiany powrócą. A lek nie jest tani, wiec szkoda marnować jego efekt, zwłaszcza że wielokrotne cewnikowanie (pilnuj, żeby cewniki były pediatryczne!) też nie jest obojętne dla funkcjonowania układu moczowego.

A jak u córki kwestie alergiczne i hormonalne?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2012-04-28 07:37:19

lilianka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 4

Re: przewlekłe zapalenie pęcherza bez bakterii w posiewach i z leukoplakią

Witaj Wposiewach wielokrotnych standardowych nic nie wychodzi.Jakie hormony mam zbadać,jak wirusy i grzyby i jak przeciwciała.Pomóżcie bo jadę już na silnych lekach uspokajających.-Lilianka

Offline

 

#4 2012-04-28 07:39:35

lilianka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 4

Re: przewlekłe zapalenie pęcherza bez bakterii w posiewach i z leukoplakią

A w wyniku cystoskopii pisze przewlekłe zapalenie pęcherza z leukoplakią w trójkącie pecherza.Na sam wynik biopsji jeszcze czekamy-Lilianka

Offline

 

#5 2012-05-12 19:28:04

pampusia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-18
Posty: 63

Re: przewlekłe zapalenie pęcherza bez bakterii w posiewach i z leukoplakią

Lilianka jak tam wasza sytuacja? Ja również miałam metaplazje w pęcherzu. Wypalili mi ją i przez chwilę czułam się lepiej ale ostatnio dolegliwości wróciły. Jak się czuje córka i czy miałyscie te wlwlki?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson