Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-03-25 19:25:34

Wiktoria21
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-25
Posty: 11

Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

Witam i błagam o pomoc. Moi lekarze nie potrafią mi pomóc. Rodzinny przepisuje losowo wybrane antybiotyki, które mi nie pomagają, ginekolog leki na grzybicę, której nawet według niego nie mam, a urolog po tym jak zaaplikował mi antybiotyki, które nie pomogły zalecił badanie urodynamiczne, które wydaje mi się zbędne, bo z trzymaniem moczu nie mam problemów. On uparł się tez na leki rozkurczowe, a czuję, że to nie z mięśniami mam problem, to tak naprawdę cewka moczowa boli mnie tak jakbym miała tak gorący pręcik i ból ten nasila się po skorzystaniu z toalety. W badaniu ogólnym wyszło mi 30-40 leukocytów, ale w posiewie "nie wyhodowano żadnych bakterii" choć nie brałam wtedy żadnych antybiotyków. Z urologa zrezygnowałam, bo był zbyt drogi i mi nie pomagał, a rodzinny nie wie co robić? Jak sobie pomóc, kiedy lekarze mają mnie gdzieś, bo "taką infekcje powinno bardzo łatwo się wyleczyć"?

Offline

 

#2 2012-03-25 20:51:39

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

Oczywiście, nikomu nie przyszło nawet na myśl, żeby zbadać Ci ureaplasmę, mykoplasmę czy chlamydię? I wymazu z cewki na zwykłe bakterie też nie miałaś?

My tu zazwyczaj robimy badanie: posiew moczu, wymaz z cewki i szyjki macicy na "zwykłe" bakterie w kilku sprawdzonych laboratoriach, a jak wyjdzie czysto albo nie da się wyleczyć mimo celowanej antybiotykoterapii - to sprawdzamy ww. atypówki albo pcre-em (wymaz), albo p/ciała (ja należę do "frakcji p/ciałowej" smile, bo mnie wymazy wyszły fałszywie ujemne). I od tego bym na Twoim miejscu zaczęła.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2012-03-25 21:54:10

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

Hej,

czytałam sporo artykułów na ten temat, i generalnie jak jest zapalenie pęcherza, i są leukocyty (u Ciebie jest sporo), i nie wychodzą u Ciebie tlenowe bakterie, to przyczyną jest jakaś infekcja. Leukocyty to właśnie oznaka, że organizm walczy z jakąś infekcją, bo te krwinki mają za zadanie niszczyć czynniki infekcyjne.

Może to być ureaplazma, obie mykoplazmy, chlamydia, bakterie beztlenowe, grzybica pęcherza, rzeżączka, rzęsistek pochwowy, gruźlica pęcherza. Wydaje mi się, że mogą za to odpowiadać też inne choroby przenoszone drogą płciową, np. kiła czy opryszczka.

Offline

 

#4 2012-03-25 21:58:03

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

A, prawda. O wirusach też zapomniałam (HSV, CMV).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2012-03-25 23:17:31

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

Redakcjo a jak zbadać te wirusy? poleciłabyś jakieś laboratoria?

Offline

 

#6 2012-03-25 23:55:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

Z dwóch doświadczeń - pcr i p/ciała - u mnie wiarygodniejsze okazały się p/ciała, ale pewnie też dlatego, że wirusy mam kilkanaście lat i sobie już drzemią głęboko smile, więc wymaz z jednego miejsca niewiele dał. Ja robiłam komplet w Ostravie (via Cieszyn), bardzo sobie chwaliłam, bo i znacznie taniej, i wszystkie opcje (np. tylko oni robili obie klasy EBNA i awidność EBV). Wybiórczo robię też w ALAB-ie (ostatnio tylko VZV, bo tam szpital mi robił dwa razy). Diag ma część badań w ofercie, ale oni mają swoje jednostki, te nieuniwersalne, i ciężko potem porównywać z innymi labo.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2012-03-26 11:06:20

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

HSV i CMV jak najbardziej sa w Diagnostyce (przeciwciała).
To laboratorium w Cieszynie juz nie jest powiazane z tym z Ostravy - nie robią badań wysyłkowo.

Offline

 

#8 2012-03-26 13:54:10

Wiktoria21
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-25
Posty: 11

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

Dziękuję za odpowiedź. Myślę, że moje problemy nie mają nic wspólnego z chorobami wenerycznymi, bo w czasie kiedy się zaczęły z nikim nie współżyłam. Mam jeszcze tylko takie pytanie: o jakie skierowania i którego lekarza poprosić aby zbadano mnie tak jak należy?

Offline

 

#9 2012-03-26 14:03:50

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

Zacznij od posiewu moczu, wymazu z cewki i szyjki macicy.
Nie wiem, czy dostaniesz na te badania skiewanie, bo np. moj urolog twierdzil ze wymazu z cewki sie kobietom nie robi.
Musisz znalezc jakies dobre laboratorium w swoim mieście - skąd jesteś?

Offline

 

#10 2012-03-26 22:54:18

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

Maja, poproś urologa o tę opinię na piśmie.

Ręce opadają. I może na trzy zdrowaśki do pieca...? Jak ten lekarz chce zdiagnozować zapalenie cewki?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2012-03-27 07:47:49

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

Redakcjo - nie wezme, bo uciekłam od niego i już na pewno nie wróce smile
Jak robiłam wymaz z cewki, to myślałam, że może coś mi jednak wyjdzie - wtedy z satysfakcją bym się do niego przeszła i machnęła wynikami przed nosem smile

Offline

 

#12 2012-03-27 10:17:49

Wiktoria21
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-25
Posty: 11

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

Offline

 

#13 2012-03-27 10:26:53

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

Piszesz, ze masz problem z cewka, wiec wymaz z niej bylby jak najbardziej wskazany. Czasem w posiewach nic nie wychodzi, a wyjdzie w wymazie.
Wymaz na pewno zrobisz w laboratoriach Diagnostyki.

Offline

 

#14 2012-03-27 11:06:22

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

Majka, ten lekarski tekst o nierobieniu kobietom wymazu z cewki to jest niestety bolesna rzeczywistość w niektórych przychodniach. Kiedyś jak chciałam to zrobić w Damianie, to najpierw była długa rozmowa z panią na infolinii, później na recepcji, a na koniec z położną która pobierała. Wszyscy zdziwieni. Niestety ze względu na anatomię mamy słabo, bo same sobie nie pobierzemy.


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#15 2012-03-27 12:08:46

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

Wiem Astrid, zaden urolog u ktorego bylam nie powiedzial mi o wymazie z cewki. Dopiero tutaj na forum poradziliscie mi zeby go zrobic.
Jak napisalas o swojej rozmowie w Damianie, to przypomniala mi sie moja pogawedka z pania z jednej z warszawskiej przychodni (maja tam dosc duzo badan). Pytalam ja czy wykonuja u siebie badanie na ureaplasme. Odpowiedz : "urea co? to cos z moczem?"  smile  Wszyscy wiemy, jak wyglada nasza sluzba zdrowia smile

Offline

 

#16 2012-03-27 13:30:15

Wiktoria21
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-25
Posty: 11

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

PrzemyÅ›laÅ‚am sprawÄ™ i doszÅ‚am do wniosku, że może to być choroba weneryczna, w koÅ„cu mój byÅ‚y chÅ‚opak mnie zdradzaÅ‚... Objawy pojawiÅ‚y siÄ™ parÄ™ miesiÄ™cy później, ale przy niektórych takich  schorzeniach to normalne. DziÄ™kujÄ™ za radÄ™ :* ZnalazÅ‚am w moim mieÅ›cie poradnie dermatologiczno-wenerologicznÄ…, kiedy dzwoniÅ‚am i powiedziaÅ‚am, że mam problemy z pÄ™cherzem, chyba recepcjonistka stwierdziÅ‚a, że z takimi problemami, to do urologa i niemal mnie zbyÅ‚a, bo tu zajmujÄ… siÄ™ dermatologiÄ…. MusiaÅ‚am wykłócić siÄ™ o to, że to także poradnia weneryczna by w koÅ„cu przyznaÅ‚a mi racjÄ™ i stwierdziÅ‚a, że mam przyjść jutro by siÄ™ zarejestrować hmm To przykre, że musimy walczyć o to aby nas leczono sad tak jak to, że lekarze nigdy o takiej poradni mi nie powiedzieli przez co zamiast leczyć siÄ™ jednym miejscu biegaÅ‚am miÄ™dzy lekarzami, którzy przerzucali siÄ™ obowiÄ…zkiem leczenia. Pewien urolog stwierdziÅ‚ nawet, że on od tego nie jest i kazaÅ‚ mi iść do nefrologa hmm To co siÄ™ dzieje z naszÄ… sÅ‚użbÄ… zdrowia, to jedna wielka tragedia sad

Offline

 

#17 2012-03-27 19:40:05

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

Offline

 

#18 2012-03-28 11:18:00

Wiktoria21
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-25
Posty: 11

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

Offline

 

#19 2012-03-28 11:33:13

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

Wiktoria, zrob ten wymaz z pochwy i zobaczysz czy cos bedzie. Jest u ciebie laboratorium Diagnostyki? Jak nic nie wyjdzie w wymazie z pochwy, moze zrob jednak z cewki - prywatnie. Niby mowi sie ze to co w pochwie, to i w cewce, ale ostatnio urolog powiedzial mi ze nie koniecznie (ja np. mialam w pochwie ecoli a w cewce i posiewach nic mi nie wychodzilo). Jak nic nie bedziesz miala w wynikach, to wtedy pomysl o badaniach na atypowki (chlamydia, ureaplasma, mykoplasma). Niestety najczesciej jest tak, ze trzeba badania robić prywatnie. Chyba bylo kilka przypadkow na forum, gdzie lekarz przepisywal skierowanie na badanie chlamydii, ale wiekszosc osob robila je prywatnie. Wiem, ze jak sie ma ograniczone mozliwosci jesli chodzi o badania i lekarzy, jest trudno, ale ja jestem z Warszawy, a tez wysylalam krew na atypowki do Bytomia, bo nigdzie w miescie nie znalazlam ureaplasmy (przeciwcial, bo wymazy owszem, robia).

Offline

 

#20 2012-03-31 10:47:49

Wiktoria21
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-25
Posty: 11

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

Offline

 

#21 2012-05-24 22:56:18

Wiktoria21
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-25
Posty: 11

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

Witam ponowie, w wymazie z pochwy wyszły mi Escherichia Coli i Enterococcus faecalis, niestety antybiotyki, które biorę nadal sobie z tym nie radzą. Mój lekarz rodzinny wystawił mi skierowanie do szpitala, bo jego zdaniem tam zrobią mi szereg innych badań, które mogą się przydać. Ja z kolei słyszałam, że w szpitalu mogą nawet pogorszyć sytuację np. przez wprowadzenie cewnika mogą przenieśc bakterie dalej. Nie wiem już co robić?

Offline

 

#22 2012-05-25 08:12:22

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

A jakie badania mieliby ci wykonac w szpitalu? Lekarz co mowil?

Offline

 

#23 2012-05-28 10:15:05

Wiktoria21
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-25
Posty: 11

Re: Od 2,5 roku nie mogę wyleczyć zapalenia pęcherza

Twierdzi, że to może być refluks i dlatego nie mogę tego wyleczyć, ale czy refluks objawia się tępym bólem przy samym ujściu cewki moczowej? Lekarz wysyła mnie do szpitala, bo już sam nie wie co ze mną zrobić.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson