Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-06-04 12:25:21

JSmuto
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-04
Posty: 2

Dyskomfort w cewce

Witam serdecznie
Mój problem zaczął się jakieś 2 tygodnie temu. Aczkolwiek pewne symptomy z dzieciństwa wskazują zależność z obecną przypadłością. Zacznę może od początku.

Kiedy miałem kilkanaście lat odczułem nagłą potrzebę oddania moczu. Jednak po jego oddaniu potrzeba ta nie ustąpiła pomimo, że pęcherz miałem już pusty. Przetrzymałem to uczycie i po około 30 minutach wszystko nagle ustąpiło. Na przestrzeni dwudziestu lat miałem kilka może kilkanaście takich ataków. Generalnie nic strasznego bo ustępowało po kilkunastu minutach, ale sprawa nieprzyjemna.

OkoÅ‚o 2 tygodnie temu, w godzinach wieczornych dostaÅ‚em znowu podobnego ataku. Niby przeszÅ‚o jak zawsze, ale niestety rano czuÅ‚em już dyskomfort w cewce moczowej i zaczÄ…Å‚em bardzo czÄ™sto chodzić do toalety. Po każdym oddaniu moczu czujÄ™ dyskomfort jakby niewypróżnienia moczu do koÅ„ca. Po kilku minutach sytuacja siÄ™ poprawia, jednak nie ustÄ™puje  caÅ‚kowicie tak jak kiedyÅ›. CaÅ‚y czujÄ™ dyskomfort jakby w cewce. Obecnie pijÄ™ maÅ‚o wody bo po jej wypiciu za chwilÄ™ jestem w toalecie i po oddaniu moczu znowu to nieprzyjemne uczucie. RobiÅ‚em badania moczu ogólne, które wykazaÅ‚y obecność azotynów, licznych pasm Å›luzu i nielicznych bakterii. Dodam, że poza dolegliwoÅ›ciami z pÄ™cherzem nie mam żadnych innych niepokojÄ…cych objawów.

Czytając historie osób na tym forum jestem mocno zaniepokojony a przez odczuwany dyskomfort nie mogę normalnie pracować. Dlatego bardzo proszę o jakieś wskazówki.

Offline

 

#2 2012-06-04 13:04:10

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Dyskomfort w cewce

W moczu nie powinno byc azotynow. Zrob posiew.

Offline

 

#3 2012-06-04 13:16:30

JSmuto
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-04
Posty: 2

Re: Dyskomfort w cewce

Dodam jeszcze, że lekarz przepisał mi Furaginum i po jednodniowym braniu tego leku dopiero miałem robione badania. Czy lek nie powinien zostać przepisany po wykonaniu badań i otrzymaniu wyników? Czy przyjmowanie leku dzień przed badaniem moczu nie zafałszowało wyników?
Furaginum przyjmowałem trzy dni ale jedynym efektem było złe samopoczucie, więc musiałem odstawić specyfik.
Gdzie na terenie Dolnego Śląska wykonują wiarygodne badania na posiew? Możecie mi polecić dobre laboratorium?

Offline

 

#4 2012-06-04 19:10:24

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Dyskomfort w cewce

Badania moczu nie powinny byc robione podczas brania antybiotyku lub furaginu. Kiedy przestales brac furagin? Odczekaj min.tydzien i zrob posiew.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson