Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-07-25 13:53:49

J_G
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-25
Posty: 10

ból pęcherza od 6 lat

Witam,
Mam 23 lata i ból pÄ™cherza od 6 lat. Odczuwam ciÄ…gÅ‚y ból, nie tylko przy odwadnianiu moczu (chociaż wtedy najwiÄ™kszy), czÄ™stomocz (jedynie gdy mnie mocno boli). Jak napisaÅ‚am jest to ciÄ…gÅ‚y ból – dzieÅ„ w dzieÅ„.  Badania moczu ogólne, posiew moczu, (robione po kilka razy w różnych miejscach) wymaz z cewki, badanie usg pÄ™cherza i nerek (robione 2 razy) nie wykazaÅ‚y KOMPETNIE NIC. 

BraÅ‚am urofuraginum, Klabax, szczepionke Uro-Vaxom – 0 jakiegokolwiek efektu. Codziennie biorÄ™ Urosept (lub Urinal Intensive) I herbatkÄ™ Urosan, które Å‚agodzÄ… ból. Z poczÄ…tku braÅ‚am po 2 Urosepty dziennie, teraz doszÅ‚o do tego, że biorÄ™ ich 15! + 3 herbatki dziennie a i tak mnie boli sad

DziÅ› miaÅ‚am przeprowadzany zabieg cystoskopii, który oczywiÅ›cie nic nie wykryÅ‚. PÄ™cherz w stanie idealnym, Å›ródmiąższowe zapalenie pÄ™cherza wykluczone. Jedynie pojemność pÄ™cherza nieco za maÅ‚a – 300ml. Lekarz nie ma pojÄ™cia co mi może być, przepisaÅ‚ lekarstwa na zwiÄ™kszenie objÄ™toÅ›ci pÄ™cherza moczowego ale sam twierdzi, że do niczego to mu nie pasuje.
BezpoÅ›rednio po zabiegu odczuwaÅ‚am straszny ból pÄ™cherza (cewki w ogóle) do tego stopnia, że popÅ‚akaÅ‚am siÄ™ z bólu – nie wiem czy to normalne ale wydaje mi siÄ™, że nie. 

W ciÄ…gu tych 6 lat miaÅ‚am 2 letni okres, w którym nie bolaÅ‚o mnie w ogóle – po porodzie, jednak wszystko wróciÅ‚o. Nie zauważyÅ‚am żadnych zależnoÅ›ci pomiÄ™dzy tym co robiÄ™ czy dietÄ… a bólem poza jednÄ… rzeczÄ…  - ból siÄ™ nasila zawsze gdy gdzieÅ› jeżdżę, jak mogÄ™ normalnie wyjść z domu u siebie, tak wystarczy, że gdzieÅ› pojadÄ™ i wiem, że bÄ™dzie mnie bolaÅ‚o na 100% - ale to gÅ‚upie, nawet nie mówiÅ‚am o tym lekarzowi bo co on by mi pomógÅ‚?
Jesienią mam mieć przeprowadzone badanie urodynamiczne ale od razu zostałam uprzedzona, że na pewno nic nie wykaże. Poza tym nie mogę czekać tak długo.
ProszÄ™, jeÅ›li tylko ktoÅ› wie co mogÅ‚oby mi być o pomoc…  Jakie jeszcze mogÄ… być przyczyny bólu pÄ™cherza? Od tego bólu odechciewa siÄ™ już żyć…

Offline

 

#2 2012-07-25 20:40:07

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: ból pęcherza od 6 lat

Offline

 

#3 2012-07-25 20:50:12

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: ból pęcherza od 6 lat

Offline

 

#4 2012-08-02 12:25:43

J_G
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-25
Posty: 10

Re: ból pęcherza od 6 lat

DziÄ™kujÄ™ za odpowiedź.  Po cystoskopii bardzo mi siÄ™ pogorszyÅ‚o, od internisty dostaÅ‚am skierowanie do szpitala lecz nigdzie nie chcieli mnie przyjąć… Ze szpitala w Jeleniej Górze zostaÅ‚am odesÅ‚ana do WrocÅ‚awia, we WrocÅ‚awiu też mnie nie przyjeli.  2 razy miaÅ‚am już wzywać pogotowie jak siÄ™ później dowiedziaÅ‚am nie miaÅ‚oby to sensu bo nawet w takim wypadku majÄ… prawo mnie odesÅ‚ać do domu, bo w koÅ„cu „nie da siÄ™ mi pomóc”. Jeszcze lepiej, że na nastÄ™pne badanie mam czekać do grudnia. Nie stać mnie na prywatne leczenie.  NaprawdÄ™ nie rozumiem, czemu nie można by mnie przyjąć do szpitala i wykonać chociaż części badaÅ„…  Mój urolog powiedziaÅ‚, że trzeba bÄ™dzie zrobić wszystkie możliwe badania, o ile wczeÅ›niejsze nic nie wykażą ( nie Å‚udzÄ™ siÄ™, że bÄ™dzie inaczej) a jest ich kilkanaÅ›cie. JeÅ›li na jedno badanie mam czekać pół roku to  na diagnozÄ™ bÄ™dÄ™ czekać kilka lat…

Offline

 

#5 2012-08-02 12:40:18

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ból pęcherza od 6 lat

A jak Ci się pogorszyło?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2012-08-09 18:57:28

J_G
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-25
Posty: 10

Re: ból pęcherza od 6 lat

Po prostu boli dużo bardziej. Różne ziółka itd już mi nie pomagają, codziennie muszę brać leki przeciwbólowe. Szczególnie boli po oddaniu moczu. Słyszałam, że po zabiegu może wystąpić zakażenie ale to chyba nie to, przepisano mi TRIMESAN i nie ma żadnej poprawy. W ogóle podczas badania bardzo bolało mnie wypełnianie pęcherza i myslę, że to po tym. Zastanawia mnie czy możliwe by to była naderaktywność pęcherza? NIe mam problemów z trzymaniem moczu, częstomocz też nie koniecznie (tylko przy mocniejszym bólu). Nie wydaje mi się by to było to a przyjmuję leki na naderaktywność, narazie bez poprawy.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson