Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-06-03 16:30:33

klarnetka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-03
Posty: 1

nawracające zapalenia/nerwica pęcherza czy może jeszcze coś innego.. ?

Witam chciaÅ‚abym Was poprosić o rade i pomoc bo sama nie daje sobie rady, i chyba przezywam już zaÅ‚amanie nerwowe..  Wszystko zaczęło siÄ™ pod koniec listopada 2011 kiedy to pierwszy raz dostaÅ‚am bardzo bolesnego zapalenia pÄ™cherza i zaczęła siÄ™ wÄ™drówka po urologach. Najpierw oczywiÅ›cie poszÅ‚a w ruch furagina, później dostaÅ‚am Monural. W miedzy czasie badania: posiew moczu ok., USG też w porzadku. Na poczÄ…tku stycznia znowu zÅ‚apaÅ‚ mnie ból podczas oddawania moczu, do tego doszÅ‚y bóle w pochwie i miednicy. BraÅ‚am czopki Dicklofenac. Na poczÄ…tku lutego dostaÅ‚am kolejnego zapalenia pÄ™cherza razem z cewkÄ… moczowÄ…. ZmieniÅ‚am urologa (na dr Mora czy ktos o nim cos sÅ‚yszaÅ‚/leczyÅ‚ siÄ™ u niego?), dostaÅ‚am antybiotyk Cipronex. ZostaÅ‚a mi zrobiona cystoskopia, wyszÅ‚y jakiej zmiany zapalne w obrÄ™bie szyi i pÄ™cherza moczowego, lekarz zdecydowaÅ‚ ze trzeba zrobic zabieg – mialam laserowe usuwanie zmian zapalnych w znieczuleniu ogólnym +kalibracja cewki. Pobrano wycinki do badaÅ„ histopatologicznych – potwierdziÅ‚y one zmiany zapalne. W marcu wróciÅ‚am do pracy ale miaÅ‚am straszny czÄ™stomocz, no ale jakoÅ› miesiÄ…c wytrzymaÅ‚am. Na poczÄ…tku kwietnia miaÅ‚am znowu cystoskopie lekarz stwierdziÅ‚, ze wszystko siÄ™ Å‚adnie wygoiÅ‚o i ze już wszystko powinno być dobrze tylko zostaÅ‚o nam leczenie tego czÄ™stomoczu. Przez ten caÅ‚y czas, równolegle miaÅ‚am bóle w pochwie, miednicy, odbycie itp. Setki wizyt u ginekologów i usÅ‚yszaÅ‚am ze to najprawdopodobniej endometrioza – nawet nie byli w stanie mnie badać tak mnie bolaÅ‚o. Przez caly ten okres, odkÄ…d zaczeÅ‚a siÄ™ ta historia zaczeÅ‚am dbać o siebie, dużo piÅ‚am, m.in. rumianek, herbatki, soki żurawinowe, jadÅ‚am zurwanie suszona, braÅ‚am Furoxin, bardzo dbaÅ‚am o higiene, nie współżyÅ‚am. CaÅ‚y czas dokuczaÅ‚ mi czÄ™stomocz. MiaÅ‚am badanie urodynamiki – wyszÅ‚o, ze mam czynnoÅ›ciowÄ… przeszkodÄ™ podpÄ™cherzowÄ… – I/II stopieÅ„ przeszkody wg Schafera. DostaÅ‚am alfa bloker – ale nie pamiÄ™tam nazwy – który miaÅ‚ to unormować. Pod koniec kwietnia zaczęło mi dokuczać dziwne drapanie/pieczenie w podbrzuszu, w oklicach Å‚onowych. ZaczeÅ‚o siÄ™ nasilać. Nie mogÅ‚am chodzić, pochylać siÄ™ bo strasznie drapaÅ‚o. Wszystko zeszÅ‚o siÄ™ z innÄ… sprawÄ…, mianowicie na poczÄ…tku maja miaÅ‚am laparoskopie (byÅ‚am cewnikowana), która potwierdziÅ‚a endometrioze 1 stopnia. Po powrocie ze szpitala mniej wiÄ™cej po 3 dniach zaczęła siÄ™ problemy z cewkÄ…, okrutne pieczenie, kÅ‚ucie, naglÄ…ce parcie ale nie w pÄ™cherzu tylko wÅ‚asnie w cewce. Nie mogÅ‚am zaÅ‚ożyć bielizny, nawet zÅ‚aczyć nóg, spać, ja zaczynaÅ‚am oddwać mucz to byÅ‚o straszne kÅ‚ucie. ZrobiÅ‚am posiew moczu, wyszÅ‚a bakteria  Enterococcus faecalis. DostaÅ‚am Augementin. troche przeszÅ‚o, ale dalej odczuwaÅ‚am to dziwne drapanie, i tak z zwenatrz, jak siÄ™ dotykam. Ponadto boli mnie przy dotykaniu spojenia Å‚onowego. Od kilku dni dostaÅ‚am dodatkowo maść do smarowania cewki i okolic. Kilka dni byÅ‚o lepiej. Dzisiaj natomiast zaczęła siÄ™ taka sytuacja ze co 30-40min musze oddawać mocz, czuje ciÄ…gÅ‚e parcie na pÄ™cherz, pojawia siÄ™ ból przy oddawaniu moczu, choc nie za każdym razem i przewaznie pod koniec. Jestem zaÅ‚amana i naprawdÄ™ nie wiem już co mam robic. Jak tak dalej pójdzie strace prace, bo przez to wszystko byÅ‚am na zw lekarskich prawie 2,5 mieÅ›, nie mogÄ™ normalnie funkcjonować, zyje w ciÄ…gÅ‚ym lÄ™ku, psychika mi siada.. tak bardzo chciaÅ‚am starać siÄ™ o dziecko a nie mogÄ™… ProszÄ™ o pomoc.

Offline

 

#2 2012-08-23 21:23:09

Zuzkamagronkowca
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-17
Posty: 16

Re: nawracające zapalenia/nerwica pęcherza czy może jeszcze coś innego.. ?

Hej klarnetka, zagladasz tutaj jeszcze? Jesli tak odezwij sie:)

Offline

 

#3 2012-08-25 23:11:35

MariannaM
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-24
Posty: 22
Serwis

Re: nawracające zapalenia/nerwica pęcherza czy może jeszcze coś innego.. ?

Ja mam endometriozę, ale na pęcherzu mi jej jeszcze nie stwierdzono. Nigdy nie wiadomo więc jak masz ochotę to zapraszam do kontaktu. Też mam częstomocz. Urolog podejrzewa zespół pęcherza nadreaktywnego. Dostałam Driptane. Biorę od 14 sierpnia, ale mi nie pomaga sad


http://lustro-mojej-duszy.blog.onet.pl/

Offline

 

#4 2012-08-26 15:15:15

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: nawracające zapalenia/nerwica pęcherza czy może jeszcze coś innego.. ?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson