Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-08-23 01:55:03

Porażka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-23
Posty: 13

Pomocy! Ból, nic nie wychodzi w posiewie, kilka miesięcy!

Hej
Wiem, ze pełno jest takich tematów, ale moze to daje nadzieję, ze znajdę porzadnego lekarza... Od stycznia męczę się z nieustannym bólem przy oddawaniu moczu: pieczenie, szczypanie, jakby ktoś igły wbijał! Poczatkowo tylko w okolicach cewki, potem przelazło na cewkę. leczyli mnie uroseptem, furaginem i innymi takimi, ale nie pomogło. Posiew moczu ani standardowe badanie nie wykazało absolutnie nic. Wciąz słyszłam, ze nic mi nie jest, zejestem znerwicowana i symuluję. W końcu jakiś lekarz na dyżurze dał mi antybiotyk i przeszło, niestety na dwa miesiące. Teraz znów wróciło. NIe wiem co robić. Jestem zdesperowana. Mam problemy z nadnerczami, tarczycą i PCO, biorę leki sterydowe, hormony tarczycy, metforminę i leki przeciwrefluksowe.

Jako dziecko miałam problemy z częstym parciem i oddawaniem moczu oraz infekcjami. Rozbijałam się po gabinetach urologow, profesorów i docentów, i wciąż słuchałam, ze symuluję albo zeby mnie posłać do psychiatry sad. W końcu okazało się ze mam zwęzenie cewki które mi zoperowano. Lekarz powiedział, ze już nic mi nie będzie dokuczać i na tym się skończył mój kontakt z urologiem. Potem jeszcze bywałam u jednego doktora z Usrynowa z powodu kamieni, starszego pana, który chciał mi wciskać niezarejestrowane w Polsce leki. Nie chciałam tego brać i przyniosłam mu artykuł o przemycie tych leków wycięty z gazety. Zrobił się bardzo nieprzyjemny i agresywny, od tamtej pory nie leczyłam w ogóle kamieni, które same zniknęły po uregulowaniu hormonów.

Nie wiem co mam robić, do kogo się udać? Polećcie mi kogoś z Warszawy lub okolic. Dra Nurkiewicza wspominanego wcześniej już znam z dzieciństwa, posyłał mnie do psychiatry. Prosze o namiar do kogoś, kto nie zbagaltelizuje moich objawów i mnie nie spławi. Fajnie, gdyby to była kobieta, ale niekoniecznie.

Offline

 

#2 2012-08-23 01:56:16

Porażka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-23
Posty: 13

Re: Pomocy! Ból, nic nie wychodzi w posiewie, kilka miesięcy!

A, dodam jeszcze, że przebadali mnie ginekologicznie. Nie mam infekcji, nie mam nawet chlamydii :). Mam 30 lat, nie mam dzieci, nie współżyję, więc to chyba nie ginekologia.

Offline

 

#3 2012-08-23 09:13:55

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomocy! Ból, nic nie wychodzi w posiewie, kilka miesięcy!

O kobiete urologa chyba dosyc ciezko smile Przynajmniej ja jeszcze zadnej nie spotkalam.
Jesli mialas poprawe po antybiotyku, to wskazywaloby to na bakterie.
Jestes z Warszawy, wiec moze przejedz sie do laboratorium na ul. Lelka i zrob dobry posiew + wymaz z cewki.
Piszesz, ze nie masz chlamydii - tego nie mozesz byc pewna. Najpewniejszym badaniem jest zrobienie przeciwcial z krwi, a ty mialas tylko robiony wymaz, tak?
Chlamydia wcale nie musi byc zwiazana ze wspolzyciem, wiec niestety jego brak, wcale jej nie wyklucza.

Offline

 

#4 2012-08-23 09:25:36

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomocy! Ból, nic nie wychodzi w posiewie, kilka miesięcy!

Jeszcze dodam cos odnosnie zwezenia cewki.
Tez je niby mam, tez mialam ja rozszerzana i tak jak tobie nic mi to nie dalo.
Ostatnio bylam u urologa, ktory stwierdzil, ze te wszystkie zwezenia to sprawa napietych miesni. Sam kiedys robil duzo kalibracji, ale od wielu lat juz ich nie wykonuje.
Powiedzial, ze od malego dziecka dziewczynki zle sikaja i to tez ma na to wszystko wplyw. Przy poprawnym korzystaniu z toalety, powinnysmy zjac majtki do kostek, a nie tylko do kolan jak to najczesciej sie zdaza, rozszerzyc dosc mocno nogi (ale zeby nam bylo wygodnie) i nie przec od razu zeby jak najszybciej sie wysikac, tylko sprobowac sie rozluznic. Postawa chyba dosc ciekawa, biorac pod uwage, ze urolodzy nagminnie rozszerzaja cewki.

Tez bylam u dr Nurkiewicza. Polecil mi go inny urolog. Mam miec u niego wykonane badanie urodynamiczne. Podobno jest w tym dobry, a przy pierwszej probie tego badania, inny lekarz nie mogl mnie zacewnikowac.

Offline

 

#5 2012-08-23 10:24:51

Porażka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-23
Posty: 13

Re: Pomocy! Ból, nic nie wychodzi w posiewie, kilka miesięcy!

Ja w ogóle nie toleruję cewnika, nawet najmnjiejszego. Ból jest po prostu koszmarny, zapiera się i nic. Raz pielęgniarka przez godzinę dźgała mnie cewnikiem aż do krwi żeby tylko stwierdzić ze "mięśnie są zaciśnięte i ona nie włozy". Przez godzinę potem sikałam krwią, tak mnie pokłuła menda jedna. Do dra Nurkiewicza raczej nie pójde, bo znów powie, że to "nerwowe" - wtedy się nie poznał na zwęzeniu cewki, więc nie bardzo robi na mnie dobre wrażenie. A jesli chodzi o płeć, to LEPIEj, zeby była kobieta, ale nie musi, bo wiem, jak o nią trudno. Wazne, zeby była to osoba kompetentna.

Chlamydii nie mam, bo sprawdzałam, robili mi badanie krwi. Posiew też robiłam i nic tam nie wychodziło. Zresztą jest problem z posiewem, bo zeby go zrobić, trzeba odstawić wszystkie leki, a ja bez leków nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Po prostu nie mogę się załatwić, bo ból jest tak ogromny, że wyduszam z siebie siłą mięśni brzucha dwie kropelki. Nie wiem jak to rozegrać, ale lekarz pewnie wie, bo miał takie przypadki smile.


Badanie urodynamiczne miałam,ale bez cewników. Siusiałam do takiego kibla z obrotową gilotynka na dole smile która mierzy jak się siusia. Wychodziła wiecznie przeszkoda i przeszkoda. Teraz jest tak, ze sikam seriami (kilka drobnych strumyczków) a na koniec, po wstaniu z tolaety, wychodzi jeszzcze jedna seria. No i to co mówisz o majtkach - tak własnie robię. Sikanie na kucająco to absurd wink

ProszÄ™, jeszcze jakieÅ› nazwiska?

Offline

 

#6 2012-08-23 11:24:43

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomocy! Ból, nic nie wychodzi w posiewie, kilka miesięcy!

Ja ci niestety nie pomoge z lekarzami, bo sama do nich chodze juz prawie od 3 lat i jeszcze nie trafilam na takiego, ktory by mi jakos pomogl.
To badanie, ktore mialas to tylko czesc badania urodynamicznego, ktore pokazuje jaki masz strumien moczu itd.

Z tym cewnikiem to jakbym siebie widziala. Tez bardzo bolalo.

Jakie bierzez obecnie leki?

Z posiewem niestety nie jest tak, ze wszedzie wyjdzie ok.
A moze zdecydujesz sie na wymaz z cewki? Byly przypadki na forum, ze bakterie nie wychodzily w moczu, a w wymazie juz tak.

Offline

 

#7 2012-08-23 11:47:50

Porażka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-23
Posty: 13

Re: Pomocy! Ból, nic nie wychodzi w posiewie, kilka miesięcy!

ChciaÅ‚am  zrobić wymaz z cewki, ale ginekolodzy upierali siÄ™, ze to wcale nie jest potrzebne itp. a sam pacjent sobie ponoć zrobić wymazu nie może. :(ZresztÄ… jeszcze teraz wypadÅ‚ mi okres, wiÄ™c podejrzewam, ze nie bÄ™dÄ… chcieli mi żadnych badaÅ„ robić hmm.

BiorÄ™ teraz furagin, który trochÄ™ Å‚agodzi objawy, ale to jest już  ten etap, kiedy nie pomaga dosÅ‚ownie nic. Å»adne urosepty ani żurawity nie dziaÅ‚ajÄ…. Plus dwie nospy dziennie zeby siÄ™ jakoÅ› wysikać. No i herbatki z żurawiny, ale u mnie to na staÅ‚e. CzujÄ™, ze jest przeszkoda, bo sikam z przerwami, co mi siÄ™ nie zdarzaÅ‚o, wiÄ™c moze to zwÄ™zenie siÄ™ odnowiÅ‚o? tongue

Na razie przejrzałam forum i zapisałam się do dotkroa Rogowskiego, chwalą go tutaj, więc moze jest dobry. Mam nadzieję, ze nie spławi mnie gadką o nerwach.
U doktora Anusika nikt nie odbiera, nagrałam sie na sekretarkę.

Offline

 

#8 2012-08-23 12:28:30

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomocy! Ból, nic nie wychodzi w posiewie, kilka miesięcy!

Az dziwne ze furagin lagodzi ci troche objawy, a posiew wychodzi jalowy.
Moze byl zle zrobiony?

Jesli czytalas troche forum, to wiesz, ze sporo osob ma niby zwezona cewke.
Ale to niemozliwe, zeby nagle nam sie cewka sama zwezila. Musi byc tego jakas przyczyna.
Jesli czujesz duzy bol i pieczenie przy sikaniu, to wedlug mnie normalne ze sikasz z przerwami. Jak mialam dawno temu zapalenie pecherza, to tez tak mialam.
Ja bym na twoim miejscu poszla tropem bakterii, bo masz typowe objawy.

Nie sluchaj, ze wymaz z cewki nie jest potrzebny. Mi kiedys urolog wmawial, ze u kobiet to sie w ogole takiego wymazu nie robi. Musisz zrobic wszystko, zeby miec szybka diagnoze. Tak wiec ja bym zrobila wymaz i na pewno dobry posiew. Do tego jednak musialabys odstawic furagin.

Offline

 

#9 2012-08-23 21:10:44

Porażka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-23
Posty: 13

Re: Pomocy! Ból, nic nie wychodzi w posiewie, kilka miesięcy!

Więc tak. Błam dzisiaj u doktora Rogowskiego. Powiedział, ze mam odstawić furagin i dał mi lek o nazwie Levoxa. Kazał zrobić USG, zeby sprawdzić czy nie ma kamyczków. Potem jeszcze będzie badać cewkę. I co najważniejsze, nie powiedział mi, ze coś wymyślam i ze to nerwowe. Bardzo się cieszę.

Offline

 

#10 2012-08-23 21:30:04

Porażka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-23
Posty: 13

Re: Pomocy! Ból, nic nie wychodzi w posiewie, kilka miesięcy!

Zapytam go o posiew. No i o wymaz, bo ja naprawdę wiem, ze to jest potrzebne, ale nie mogę tego zrobić sama, do wymazu potrzebny jest lekarz. sad
W piÄ…tek idÄ™ jeszce do Anusika, zobaczymy, co on powie.
A jesli chodzi o cewkę, R. powiedział, ze mogła powstać blizna i to powoduje to zwężenie "nawrotowe". Nie wiem czy to możliwe, bo się nie znam, ale przez wiele lat po zabiegu było bardzo dobrze. Problemy zaczeły się dopiero dwa trzy lata temu.

Offline

 

#11 2012-08-29 22:23:29

Porażka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-23
Posty: 13

Re: Pomocy! Ból, nic nie wychodzi w posiewie, kilka miesięcy!

Słuchajcie, biorę jednak ten lek, ale nie czuję, zeby mi pomagało. Poczatkowo było lepiej, ale teraz znowu jest tragedia. W dodatku musze cały czas zakwaszać mocz niepoliczalną ilością zurawiny, inaczej nie da się wytrzymać. USG nic nie wykazało. Zastanawiam się jak zrobić posiew jeżeli muszę wciąz zmieniać odczyn, zeby w ogóle móc się wysiusiać bez bólu sad.
Moze to być od moich problemów z cukrem? Mam zespól metaboliczny, nie toleruję cukru a ostatnio źle sie odzywiam z powodu stresów.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson