Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-06-04 15:24:17

Madzia KopytkO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 1

WÄ…tek Madzi Kopytko

Siemka mój problem polega na tym że mam trudności z utrzymaniem moczu. Zdarza sie,że sie posiusiam i nie chodzi tu o to,że popuszczam,tylko zwyczajnie sie zsiusiam i nie potrafię tego powstrzymac. Zdarza sie to zwykle wtedy,gdy sie śmieje. Jest to bardzo kłopotliwa sytuacja ponieważ często zsiusiam sie przy znajomych i jest mi wstyd. Za każdym razem jakoś udaje mi sie wybrnąć z tej sytuacji,przewieszając np sweter w pasie aby zakryć plame,ale naprawde mam już tego dośćsad pomóżcie!!!

Offline

 

#2 2007-06-04 15:33:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: WÄ…tek Madzi Kopytko

A czemu piszesz u Ifei? Założyłam Twój wątek.
Czy nietrzymanie moczu zdarza Ci się tylko podczas śmiechu? Czy reagujesz tak np. podczas ćwiczeń, dźwigania cięższych rzeczy? Czy miałaś jakieś kłopoty z układem rozrodczym, czy w ogóle już rodziłaś? Podaj więcej szczegółów - jak, kiedy, dlaczego.
Na pierwszy rzut oka masz wysiłkowe nietrzymanie moczu. To się leczy trojako: zestaw ćwiczeń usprawniających mięśnie miednicy, farmakologicznie (zapomniałam, jak ten lek się nazywa, ale znajdę - tyle że drogi), ewentualnie, jeśli zajdzie taka potrzeba, chirurgicznie. Kurację dobiera urolog lub ginekolog - przy czym w praktyce ntm u kobiet zajmują się częściej ginekolodzy po dokładnym wywiadzie (bo to nie jest tak, że każda jest wskazana u każdej pacjentki).
Ale może być i tak (jeśli pojawia się ono w innych sytuacjach), że to np. kwestia zwieracza cewki.
Jeśli Twoje schorzenie będzie podpadało pod "nerwowo-mięśniowe dysfunckje pęcherza" (a na mój gust powinno, bo to dość pojemna kategoria - ale dojdź tu do ładu ze służbą zdrowia), masz prawo do refundowanych wkładów urologicznych/pieluchomajtek. Wzór druku do pobrania na głównej w "Formalnościach".


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson