Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-06-25 19:03:07

cereus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-25
Posty: 1

drażniacy problem od 3 lat

witam serdecznie
mam 60 lat
od dobrych 3 lat mam drażniacy mnie problem z bólem, pieczeniem cewki (szczególnie okolice żołędzia i jak by z tamtad promieniowało dalej)
badanie USG oraz PSA nic nie wykazuje
badanie moczu tez jest w normie (bez obecności bakterii)
nie mam problemów z oddawaniem moczu ( chociaż czasem w nocy mam mniejszy strumien moczu)
staram sie nie jeść ostrych rzeczy ( zauważyłem ze po ostrych uczucie pieczenia zwieksza sie )
bół czesto nasila sie podczas sytuacji stresowych
jak dotąd nie znalazłem rozwiązania problemu (ani ja ani kilkunastu lekarzy róznych specjalności do których sie zwracałem)

pozdrawiam

Offline

 

#2 2007-06-25 19:35:41

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: drażniacy problem od 3 lat

Po pierwsze: czy te badania moczu naprawdę są miarodajne (vide historie forumowiczów)?
Po drugie: reakcja na drażniące pokarmy może świadczyć o podraznionej/naruszonej śluzówce. Tu mogłaby wskazać coś więcej biopsja. Przy okazji: nie wiem, jak to jest u mężczyzn z relacjami hormony - śluzówka, powiedzmy "w okresie przekwitania" smile
Po trzecie: reakcje na stres mogą wskazywać na nadreaktywność pęcherza, ale taką bardziej psychogenną. Tyle że to znowu nie pasuje do w/w, więc może po prostu przewlekłość dolegliwości doprowadziła do pewnego obciążenia przewodnictwa nerwowego (na ile silny jest ten ból?) i teraz sytuacje zwiększające napięcie nerwowe dodatkowo go obciążają...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson