Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-07-15 20:03:16

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Uracyst-S

Drodzy forumowicze z zagranicy! Uprzejmie proszę o szybki wywiad: u kogo i po ile dostępny jest Uracyst-S (wlewki dopęcherzowe). Sprawa pilna sad!!!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#2 2007-07-18 21:32:10

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Uracyst-S

Hej Karolina, probowalam dzisiaj pytac w aptece (zwykle koncze pozno i apteki sa zamkniete). Powiedzieli mi, ze nie slyszeli o tym leku, sprawdzali w komputerze. Ale to nie sa farmaceuci (tu w aptekach mozna kupic wszystko od szminki, po lakier do paznokci i o farmaceute trudno). Facet chcial mi sprzedac saszetki z zurawina, takie bez recepty jak mu powiedzialam, ze to lek na IC. Rozpacz. Na niczym sie nie znaja. Powiedzialam mu, ze chodzi o cos o wiele silniejszego, to mnie pouczyl, ze musisz isc do lekarza. Nie mialam sily juz nic wiecej mu tlumaczyc. Siostra obiecala popytac jutro w pracy, ona pracuje z farmaceutkami. Ale mysle, ze tutaj tego leku nie ma. Probowalam szukac na necie i znalazlam tylko o nim wzmianke, ze byl gdzies prezentowany. Nie sadze, zeby byl w Irlandii dostepny, chyba, ze pod inna nazwa handlowa. Przykro mi.. Z tego co wiem, to jest dostepny w Kanadzie? Sciskam cieplo i przepraszam, jesli narobilam Ci nadzieji odpowiadajac w tym watku.


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#3 2007-07-18 22:29:50

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Uracyst-S

Dzięki za informacje. To nawet dobrze - im bardziej go nie ma w UE, tym większe mam szanse na sprowadzenie smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2007-07-20 21:08:27

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Uracyst-S

czy ten lek jest na bazie kwasy pipemidynowego i czy jest to chemoterapia?


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#5 2007-07-20 21:11:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Uracyst-S

Nie!
To nie jest CytoProtec!!!
To są zupełnie różne leki!
Piszę to, bo nawet MZ się pomyliło sad
Uracyst-S to czysty siarczan chondroityny przeznaczony wyłącznie do wlewów dopęcherzowych - regeneruje GAG i podobno działa w niektórych formach OAB.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2007-07-20 22:45:50

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Uracyst-S

o czyms takim wlasnie dowiedziala sie moja siostra (o tym kwasie pipemidynowym), jak zapytala swoja przelozona farmacetke o uracyst-s. podobno tylko to jest dostepne w irlandii oraz tabletki ciproxin. oczywiscie farmaceutka kilka razy podkreslala, ze to wszystko na recepte (tu maja swira na tym punkcie, nawet dwoch opakowan aspiryny nie sprzedadza jednej osobie w aptece, a jak chocby pytasz o jakis mocniejszy lek, to bez recepty nie chca z Toba rozmawiac).
jestem teraz na 99% pewna, ze w Republice Irlandii uracyst - s nie jest dostepny...


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#7 2007-07-21 10:47:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Uracyst-S

To i lepiej smile. Serdecznie dzięki za informacje smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2007-07-25 17:57:36

nata
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 19

Re: Uracyst-S

Ten lek -siarczan chondroityny w postaci wlewek- jest dostępny w Niemczech i w Austrii pod nazwą Uropol-S. Kosztuje około 100 euro za wlewkę. Najczęściej stosowany jest wraz z Elmironem (doustnie). Być może można go kupić w Austrii bez recepty.

Offline

 

#9 2007-07-25 19:16:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Uracyst-S

Dziękuję za informację. To jest odpowiednik Uracystu, bez żadnych dodatków?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2007-08-04 17:47:34

nata
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 19

Re: Uracyst-S

Nie wiem, czy to odpowiednik Uracystu, ale podejrzewam, że tak. Jest to siarczan chondroityny dla chorych na IC.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson