Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2007-04-24 21:05:20

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

material wyslany tak poprstu moze nieprzezyc lub sie nazbyt namnozyc. dlatego sie wysyla material na podlozu transportowym(ewentualne drobnoustroje w ten sposob przetrwaja w formie niezmienionej) lub w przypadku moczu w pojemniku z wkladem chlodzacym.no chyba ze inaczej sprawa wyglada w przypadku malego dziecka i stad informacja ze lepiej przyjechac.
o tych wynikach na ch.t nic niepowiem bo niewidze norm a rozni producenci testu elisa maja rozne normy.glownie chodzi o klase igg bo niewiem jak rozumiec to "<2".z tymi wynikami to chodzilo mi oto ze gdy liczba byla by blisko granicy to jest mozliwe ze zakazenie jest,cos w stylu slabo dodatnie. no ale mozna zalozyc ze tego niema.przerwa dwa dni to za malo na ponowne badanie chyba ze chodzi o ogolne badnie.co do ewentualnego zwezenia cewki(bo na temat polipow nic niepowiem) to samo w sobie choroby niespowoduje,to poprostu czynnik utrudniajacy naturalny system obronny pecherza czyli wyplukiwanie-potrzebny gdy juz cos do pecherza wlezie wiec to poprostu zprzyja zakazeniom ale niejest choroba.tak tylko tlumacze.badanie na grzyby pewnie nic niepokaze ale jak dadza skierowanie to pewnie ze dobrze zrobic.raczej sie niezgodze z opinia ze sprawa bedzie miala podloze psychiczne(jak alter fajnie napisal w inny watku),to jest mylenie skutku z przyczyna.owszem,choroba bankowo nakreca psychike malej ale napewno nie odwrotnie.bo ciekawe jak mialoby sie inaczej objawiac zp niz czestym parciem i sikaniem,uczuciem niepelnego oproznienia pecherza,bolami,pieczeniem-a to wplywa na psychike.pamietaj jeszcze ze jesli niebedzie poprawy stanowczej* na lekach przewidzianych na nadreaktywnosc to niedaj sobie wkrecic podlozy psychicznych itd bo to jest ulubiona diagnoza lekarzy w mysl "niemam pojecia co to wiec niech to bedzie psychika i po klopocie".
*pisze stanowczej bo te leki dzialaja tez pomocniczo przy zapaleniu,niezmniejsza bolu,pieczenia ale u niektorych moga zmniejszyc skurcze pecherza co moze wydluzyc czas pomiedzy wizytami w toalecie.
ogolnie to trudny temat bo sprawa sie tyczy 4-latki i wieszosc tu sie opiera na gdybaniu,bo moze byc roznie.

Offline

 

#27 2007-04-24 21:31:35

martiii
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-21
Posty: 13

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

Ale czy zwezenie cewki daje podbne objawy, tzn czeste siusianie, dyskomfort itp?Te chlamydiowe normy sa bradzo, bardzo dolne(przy IGg wynik watpliwy jest od 16 dopiero),wiec chyba pewne, mam nadzieje.Czuje, ze skonczys ie na tym moczu w Warszawie,jesli nie ebdzie poprawy.Troche przeraza mnie ten Ditropan, juz przy driptane mialam duze objekcje co do skutkow ubocznych, a gdzies wyczytalam,ze ditropan jest gorzej tolerowany.

Offline

 

#28 2007-04-24 21:42:20

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

zwezenie cewki samo w sobie zadnych objawow niedaje,jesli jest wieksze to powoduje utrudnione oddawanie moczu(mniejszy "wylot" wiec to logiczne) i na tym koniec.ale to moze sie przyczynic do zakazenia bakteryjnego,jak cos wlezie to trudniej wyplukac  i przez to moze sie rozwinac stan zapalny latwiej niz w warunkach prawidlowych.jeszcze jest inna opcja jesli zwezenie jest znaczne.moze byc czeste sikanie ale bez boli itd.ale na skutek znacznego zalegania moczu.mocz zalega,pojemnosc pecherza jest sztucznie zmniejszona bo niewszystko wylatuje z powodu oporu jaki stawia zwezenie i dlatego czeste parcia.ale zwezenie nierowna sie zaleganiu.

Offline

 

#29 2007-04-24 22:05:41

martiii
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-21
Posty: 13

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

no ale ona miala badane,czy mocz zalega po mikcji, i nie zalega.a czy Tobie zasadne wydaje sie zrobienie usg calego ukladu moczowego?Wielkie dzieki za te wszystkie szybkie odpowiedzi.

Offline

 

#30 2007-04-24 22:12:58

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

usg zawsze dobrze jest zrobic chocby poto aby sprawdzic prawidlowosc budowy.badanie jest nieinwazyjne wiec niema czego sie bac smile

Offline

 

#31 2007-04-24 22:47:57

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

Ditropan to jest dokładnie to samo, co Driptane. Jest sens?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#32 2007-08-06 16:59:57

Nika
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-07-26
Posty: 61

Re: Problemy z czestym siusianiem u 4latki

Witam!
Wiem że pisała pani bardzo dawno temu ale chciałam jakoś pomóc bo jestem klinicznym psychologiem dziecięcym więc gdyby nadal był problem proszę pisać może będę mogła pani pomóc
Monika

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson