Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-11-23 05:48:10

tad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-23
Posty: 1

trochÄ™ wiedzy

moczenie nocne-jest tzw organiczne,bo znamy przyczynę-spowodowane rozszczepem kregoslupa-i na to nie ma leków specyficznych-od dawna podawano leki p-depresyjne-typu imipraminy-ale tylko by spłycając sen umozliwiały czestsze budzenie sie -
-stąd na forum wątki leczenia p- depresyjnego-nieuzasadnione-w nadreaktywności pecherza
-to nie znaczy,że nie leczac nadreaktywności nie mogą poprawic samopoczucia/ale sa to leki dość niebezpieczne/
-chociaż istnieje tzw efakt placebo-podając preperat obojetny/np wodę/-sugerując choremu,że to lek-uzyskuje sie czasem poprawe i to w sporym procencie-jest to dzialaNIE PSYCHOGENNE
-istnieje tez pojÄ™cie leczenia ex juvantibus-gdy podaje sie inny lek-na  zasadzie-a może tez pomoże-i tez bywajÄ… poprawy
-najlepiej ograniczyć sie do leków spefyficznych-tzn-na to schorzenie
-podstawa jest znalezienie doświadczonego-/starego/ lekarza-dawniej tym zajmowali sie psychiatrzy i neurolodzy-tu trzeba mieć i wiedze i doświadczenie zawodowe

Offline

 

#2 2010-11-23 09:46:47

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: trochÄ™ wiedzy

Tad, jesteś lekarzem/farmaceutą? W sumie piszesz o moczeniu nocnym, o neurogenności? Jakoś trzeba uporządkować to, co piszesz.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2010-11-24 17:29:55

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: trochÄ™ wiedzy

Wydaje mi się, że leki p-depresyjne podawane userom tego forum, mają za zadanie ""podniesienie morale" że tak to nazwę. A jest ono zachwiane, bo człowiek się przejmuje okropnie tym , że blisko nie ma kibla a on będzie chciał . I ma lęki z tego powodu.
Stary lek o nazwie Insidon wywoÅ‚ywaÅ‚ inne nastawienie do Å›wiata ( a to  najwyżej sie zsikam).
Natomiast absolutnie lekarze nie stosują tu prób efektu placebo.
OczywiÅ›cie, zapisywanie  tzw. innych leków (np. hydroksyzyna) guzik  daje i absolutnie nie leczy. Być może skutek jest nieco podobny do  przeciwbólowych  co chwilowo ma sens. Tylko chwilowo.
A więc--popadanie w depresję bywa tu faktem, lecz oczywiscie należy wyleczyc przyczynę sikania a nie depresję. Toteż stosowanie leków j/w moze i jest uzasadzione wobec szczególnych osobowości (jak tak dalej będzie to się porżnę).
Tak a propos-----człowiek po wyjściu z łagru syberyjskiego nie miewa depresji z byle g----- powodu.
Więcej Sybiru !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#4 2010-11-24 19:27:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: trochÄ™ wiedzy

Ktoś nawet na forum pisał - i ja się z tym zgadzam, mając też epizod poznawczy z p/depresantami - że bez antydepresantów ciągle chce mu/jej się sikać, a po antydepresantach tak samo mu/jej się chce, ale już jest mu/jej wszystko jedno.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson